THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan'a Gidiyor

iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.552
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
213
Teşekkür (Aldı):
1046
Ticaret:
(0) %
0
265
14-08-2010 11:49
#1
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi temaslarda bulunmak üzere 16-17 Ağustos tarihleri arasında Azerbaycan'a gidecek. Ziyaretin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in daveti üzerine gerçekleşeceği öğrenildi. Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin ele alınacağı temaslar sırasında bölgesel ve uluslararası gelişmelerin de üst düzeyde değerlendirileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Gül'e Azerbaycan ziyareti sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da eşlik edeceği bildirildi. Bakan Yıldız aynı zamanda Türkiye-Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonu Eşbaşkanlığı görevini de yürütüyor. Yetkililerden alınan bilgiye göre Bakan Yıldız'ın yanı sıra akademisyenler ve medya mensuplarından oluşacak bir heyetin de ziyarete katılacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Gül, iki gün sürecek temasları sırasında İlham Aliyev'le ikili görüşme gerçekleştirecek. Heyetlerarası görüşmelerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Gül, Azerbaycan Meclis Başkanı Oktay Esadov, Başbakan Artur Rasizade ve Azerbaycan Kafkas Müslümanları İdaresi Başkanı Şeyhülislam Allahşükür Paşazade'yi kabul edecek.


Ziyaret sırasında gerçekleştirilecek görüşmelerde, Türkiye ile Azerbaycan ikili ilişkilerinin gündeminde yer alan konuların yanı sıra her iki ülkenin ortak ilgi alanına giren bölgesel ve uluslararası gelişmelerin bütün yönleriyle ele alınacağı öğrenildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler