THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

MHP Ağaver köyündeki sonuca itiraz etti

ar£S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2009
Mesajlar:
5.661
Konular:
3397
Teşekkür (Etti):
234
Teşekkür (Aldı):
662
Ticaret:
(0) %
0
280
15-09-2010 13:34
#1


Iğdır'da MHP İl Başkanlığı tarafından, merkeze bağlı Ağaver köyünde, Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasının sonuçlarına itiraz edildiği bildirildi.

MHP Iğdır İl Başkanı Cahit Erol, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Ağaver köyündeki 1142 numaralı sandıktan, 55 ''hayır'', 7 ''evet'' oyu çıktığını öne sürerek, İl Seçim Kuruluna verilen ve kayıtlara geçen evrakta ise ''evet'' oyunun 55, ''hayır'' oyunun da 7 olarak yazıldığını iddia etti.

Bu nedenle Iğdır Merkez Seçim Kuruluna, Ağaver köyündeki halk oylaması sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçelerini verdiklerini bildiren Erol, ''Bu tür hileler diğer sandıklarda da vardır. Gerekli incelemeyi yapıyoruz. Bu köy için itiraz ettik. Gerekirse diğer sandıklara da itiraz edeceğiz'' diye konuştu.

Aralık ilçesinde de referandum sonuçlarının çok geç açıklandığını öne süren Erol, ''Bunun altında başka şeyler olabilir. AK Parti Iğdır Milletvekili Ali Güner Bey'in köyü Gödekli'de, 1600 seçmen var ve 1600 oy kullanılmış. Hepsi de 'evet.' Bu köyde hiç mi il dışında olan yok, ölen yok, hasta olan yok? Yetkilileri bu konuyu da araştırmaya, atılan imzaların gerçek olup olmadığını kontrol etmeye çağırıyoruz'' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler