THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Başbakanı Şaşırtan Kareler

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
17-01-2011 18:24
#1
Başbakanı Şaşırtan Kareler
Başbakan Erdoğan, İstanbul temasları sırasında objektiflere yansıyan 44 fotoğrafın yer aldığı serginin açılışını yaptı.

Sergide, Başbakan Erdoğan'ın bugüne kadar hiç yayınlanmayan iki özel fotoğrafı da yer aldı. Fotoğraflarda başbalan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'la birkte koşu bandında yürürken ve raketi farklı bir stilde tutarak masa tenisi oynarken görünüyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul temasları sırasında objektiflere yansıyan 44 fotoğraftan oluşan "Başbakan İstanbul'da" sergisinin açılışını yaptı.İstanbul Başbakanlık muhabirleri tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'nin katkılarıyla hazırlanan sergi, Beşiktaş'taki Başbakanlık Çalışma Ofisi bünyesindeki Basın Merkezinde açıldı.Serginin açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanlık Başdanışmanı Nabi Avcı, Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan da eşlik etti.

Fotoğrafları ilgiyle inceleyen Erdoğan, fotoğrafların hikayesini foto muhabirleri ve muhabirlerden dinledi.

Başbakan Erdoğan, sergide yer alan ve bugüne kadar hiç yayınlanmayan iki özel fotoğrafını görünce şaşırdı ve Başbakanlık foto muhabiri Kayhan Özer'e dönerek, esprili bir şekilde "Bu fotoğraflar nasıl çıktı?" diye sordu. Bu fotoğrafların birinde Başbakan Erdoğan koşu bandında spor yaparken, diğerinde masa tenisi oynuyor.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin raket tutuş şekline ilişkin soruları üzerine de, bunun Çin tarzı olduğunu, öğrencilik yıllarından bu yana masa tenisi oynadığını söyledi.

Bir gazetecinin "Futbolda başarılı olduğunuzu biliyoruz, masa tenisinde nasılsınız?" sorusuna Erdoğan, "Masa tenisinde de feda değilim, çok ileri seviyede olmasa da belli bir derece de alırım" yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, bir törende plaket almak için koşar adım giden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç'ın fotoğrafını görünce de gülerek "Oooo amiralime bak" dedi.

İstanbul'da yapılan Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye-Sırbistan maçı sırasında çekilen fotoğrafı incelerken de Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu kastederek, "Ahmet'e bak, üstümüzden uçacak" diye espri yaptı. Torununa Oyunca aldığı sırada çekilen fotoğrafa bakarken Başbakan Erdoğan "Bunlara da Oyunca dayanmıyor" dedi.

Sergiyi düzenleyen gazeteciler tarafından daha sonra Başbakan Erdoğan'a Ermeni mücevher ustası Viktor Öcal'ın "negatif heykel tekniği" ile Erdoğan için özel tasarladığı kol düğmeleri hediye edildi.

Serginin kataloğunu da inceleyen Başbakan Erdoğan, "Bunu akşam hanımefendiye de hediye edelim" diyerek, bir katolog da eşi için aldı.

Başbakan Erdoğan, daha sonra Başbakanlık muhabirleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

"BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU"

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin sergiye ilişkin görüşlerini sorması üzerine, her şeyden önce yakalanan enstantenelerin çok farklı olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Benim için de doğrusu sürpriz oldu. Maharetinizi de gayet güzel göstermişsiniz. Asıl önemli başarı burada. İnanıyorum ki, sizde bunun çok daha fazlası var. Bu albüm, unutulmaz bir anı olacak. Özellikle fotoğraf sanatı noktasında başarılarınız artarak devamını diliyorum. Bİzimle beraber bu yolculuğunuz yorucu oluyor ama bize hakkınızı helal edin, siz de görevinizi yapıyorsunuz ben de görevimi yapıyorum. İnşallah vatana, millete, hizmet etme noktasında bunu böyle devam ettirmek durumundayız."

"Arkadaşlarımız görevlerini iyi yapmışlar mı?" sorusu üzerine Erdoğan, "Gayet güzel. Bu hazırlığınız da güzel, ama yer de güzel değil mi?" diye sordu.

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin seçimin yaklaştığını ve yoğun bir çalışma dönemi başlayacağını ifade etmeleri üzerine de yoğun bir kampanyanın başlayacağını söyledi.

Sergiyi düzenleyen Başbakanlık muhabirleri, serginin açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan'a katılımından dolayı teşekkür etti.

---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler