THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

İnanması Zor Ama Gerçek

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
18-01-2011 17:52
#1
İnanması Zor Ama Gerçek
8 Gündür Damarlarında İğneyle Yaşadı

Doktorlar tam 8 gün bu kadının kırılıp damarında kalan neredeyse parmak uzunluğundaki iğneyi bulmaya çalıştı. Sonunda iğne bugün bulundu ve çıkarıldı. Ama ortaya inanması zor ama gerçek sağlık hikayelerinden biri çıktı.

Mide kanaması teşhisiyle geldiği hastanede serum vermek için damarına saplanan plastik iğne kırılınca bu tehlikeyle tam 8 gün yaşadı.

Koca iğne her gün damardaki hızlı yolculuğuna devam etti. Kol damarında düpe düz sırra kadem basan iğne doktorlara ve modern cihazlara kendini ilk kez 10 Ocak günü gösterdi. Ama o kadar kısa bir süre gösterdi ki operasyon kararı verildiğinde yine ortadan kayboldu.

Tam 8 gün damarında olduğu bilinen ama damarın neresinde olduğu bilinmeyen iğneyle yaşamak zorunda kalan 28 yaşındaki Ayfer Doğan'a bugün operasyon yapıldı ve iğne çıkarıldı.

8 gün önce el üstünde tespit edilen iğneyi doktorların bugün kadının dirseğine yakın bir bölgeden çıkardığı öğrenildi.

28 yaşındaki kadın, damarında iğneyle yaşarken de , iğne çıktıktan sonra da olanlardan hastaneyi ve sağlık personelini suçluyor ve sorumlu tutuyor.

?

Kartal'da mide kanaması teşhisiyle hastaneye yatan 28 yaşındaki Ayfer Doğan'a serum vermek için takılan plastik iğne (Anjuaket) damarında kaldı. Hastanın iddiasına göre müdahalede geç kalınınca iğne çıkarılamadı. 10 ocak tarihinde Ayfer Doğan'ın elinin üst bölgesinde tespit edilen iğne 8 gün sonra bugün yapılan müdahaleyle çıkarıldı.

Olayın gözetimi altında olduğu doktorun ihmalinden kaynaklandığını ileri süren Ayfer Doğan, damarındaki plastik iğneyle yaşadığı saatlerde Doğan Haber Ajansına konuştu. Doğan "Nöbetçi doktor müdahale etmedi. Şimdi o plastik iğneyle yaşıyorum. İnsan hayatını bu kadar ucuz mu? İhmal kurbanı olmak istemiyorum" dedi.

Duyanı hayrede düşüren olay Ayfer Doğan'ın anlattığına göre şöyle gelişti. 6 Ocak tarihinde mide kanaması geçirdiği için Kartal'daki Yavuz Selim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ayfer Doğan'a (28)serum da takıldı. 2 gün sonra ise rutin kontroller için hastanın yanına gelen hemşire serumun damara gitmediğini fark etti. Hemşire serumun akmadığını fark edince durumu kontrol etti. Kolundaki serum bağlantısını inceleyen hemşire, damara bağlantı yapılan plastik iğnenin kırılarak damarda kaldığını farketti. Durum nöbetçi doktora rapor edildi, ancak bir müdahalede bulunulmadı. Kolunda şişlik ve yoğun morluklar oluşan Doğan'ın damarlarında hareket eden plastik iğne 2 gün sonra ultrasonla tespit edildi. Bu süre içerisinde damar tıkanıklığına engel olmak için kan sulandırıcı ilaçlar verildi. Ameliyatla plastik iğneyi almaya karar veren doktorlar, Ayfer Doğan'ın koluna cerrahi müdahale yaptı ancak iğne yoluna hızlı devam ettiği için yeri tespit edilip çıkarılamadı.

Damarındaki parmak uzunluğuna yakın uzunluktaki iğneyle yaşadığı 8. gün dha'ya konuşan Doğan "Hayatımın sonuna kadar kan sulandırıcı ilaçlar mı içeceğim, kalbime ya da akciğerime saplanabilir, ölümle burun burunayım" dedi.

İYİ HABER BUGÜN GELDİ

Yavuz Selim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözetim altında tutulan Doğan'a bugün bir müdahalede daha bulunuldu ve plastik iğnenin bulunduğu yer tespit edilip çıkarıldı. İğnenin bu süre zarfından damardaki hareketini sürdürdüğü, tespit edilip çıkarıldığı yerin dirsek cıvarı olduğu öğrenildi.

KOCA İĞNE DAMARDA NASIL KALDI ?

Geçirdiği operasyondan sonra sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Ayfer Doğan'ın olumlu sonuca rağmen hastaneyi ve sağlık personeline suçlamaktan vazgeçmeyeceği öğrenildi. Doğan iğnenin damarda kalmasına yol açan hatanın bizzat sağlık personeli tarafından yapıldığını ileri sürerken, Doğan Haber Ajansı'nın isminin açıklanmasını istemeyen sağlık personelinden aldığı bilgiye göre bu sonuca hastanın kendisinin farketmeden yaptığı haretlerin yol açma ihtimali de var
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.
HeartLessKing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2010
Nereden:
türkiyemden
Mesajlar:
128
Konular:
7
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
13
Ticaret:
(0) %
18-01-2011 18:03
#2
vay be yazık kadına

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler