THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Aile Planlaması(!)

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
18-01-2011 18:06
#1
Aile Planlaması(!)
2 Eş, 18 Çocuk, 3 Gelin, 8 Torun, 100 Metrekarelik Evde Yaşıyor.
Muş'un Varto İlçesi Alimecit Mezrası'nda 32 kişilik aile 100 metrekarelik bir evde yaşıyor. Evde 2 eşi, 18 ******, 3 gelini ve 8 torunuyla birlikte oturan Mahmut Bingöltekin (60), "Evlenen çocuklarıma üçten fazla çocuk yapmayın tavsiyesinde bulunuyorum" dedi.

Haksever Köyü'ne bağlı Alimecit Mezrası'nda yaşayan Mahmut Bingöltekin, ilk evliliğini 18 yaşında yaptı. Emine Bingöltekin'le (54) evli olan Mahmut Bingöltekin, iddiaya göre babası tarafından ikinci kez evlendirildi. Zahide Demir (46) ile de imam nikahı yapan Mahmut Bingöltekin'in iki kadından 18 ****** oldu. Aile nüfusunun 3 oğlunun evlenmesi, gelin ve torunlarla birlikte 32'ye ulaştığını, üç odalı tek katlı 100 metrekare bir evde yaşamak zorunda kaldıklarına değinen Bingöltekin, çocuklarına 3'ten fazla çocuk yapmamaları tavsiyesinde bulunuyor.

İki eş ve çok çocuklu olmanın büyük problemler getirdiğini vurgulayan Mahmut Bingöltekin'in resmi nikahlı eşi Emine Bingöltekin, kumalı ve çok çocuklu bir ailenin sıkıntılarının fazla olduğunu söyledi. Bingöltekin, "Ne yiyeceğimiz yetiyor ne giyecek. Son yıllarda kumamla her gün kavga ediyor, saçlarımızı yoluyoruz. Kavgamıza çocuklarımız da karışıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" diye konuştu.

Zahide Demir de kuma gitmenin çok ağır olduğunu belirtti. İsteğiyle değil, aile zoruyla geldiğini anlatan Demir, "Benim ve kumamın 9'ar ****** var. Üç oğlumuzu evlendirdik, onların da 8 çocukları oldu. Aile nüfusumuz 32 kişiye ulaştı. Bu nüfus 3 odalı bir evde nasıl yaşar?" dedi.

Ahmet Bingöltekin ise babasının üç çocuk tavsiyesine uyduklarını belirtti. Bingöltekin, "Babam 2 evli, biz 18 kardeşiz. Kardeşlerden 5'i okuyar, bir özürlü kız kardeşim var. Bunlar bizim yaşantımızı sıkıntıya sokuyor. İki evlilik yanında 18 ****** yedirip giydirmek çok zor" diye konuştu.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler