THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Tüm Ümit Türkiye'de'

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
18-01-2011 18:07
#1
Tüm Ümit Türkiye'de'
Başbakan Erdoğan, Lübnan'daki hükumet krizinin çözümü konusunda Suriye Devlet Başkanı Esad ve Katar Al Thani ile yaptığı görüşmeden Suriye ve Suudi Arabistan'ın ortak çabalarına destek kararı çıktı.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, bugün öğleden sonra Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Katar Devleti Emiri Şeyh Halifa Bin Hamad Al Thani ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Halk Sarayı'nda bir toplantı düzenledikleri belirtildi. Açıklamada, görüşmelerde, başta Lübnan'da yaşanan kriz olmak üzere bölgedeki son gelişmelerle ilgili konuların ele alındığı belirtildi. Görüşmelerde üç lider, Lübnanlı taraflar arasındaki uzlaşmanın sağlanmasını amaçlayan Suriye-Suudi Arabistan iyi niyet çabalarına dayalı olarak sorunun çözüme kavuşturulması ve durumun kötüleşmesinin engellenmesi hususlarının önemini vurgulandığına işaret edilen açıklamaya şöyle devam edildi: "Üç lider, Lübnan halkının çıkar ve istikrarını sağlayacak ve Lübnanlılara yardımcı olacak yeni hükumetin kurulmasına yönelik siyasi çabalar somutlaşıncaya kadar (yeni hükumetin kurulması için) Lübnan Parlamentosu'ndaki istişarelerin ertelenmesi kararını memnuniyetle karşılamışlardır."

'Tüm ümitler Türkiye'de'

Alman Der Spiegel dergisi Lübnan'daki hükümet krizi ile ilgili olarak tüm ümitlerin Türkiye'nin üzerinde olduğunu yazdı.

Türklerin zamanı" başlığı ile verilen haberde, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin kurduğu Batı yanlısı hükümetin yıkılmasından sonra Türk yönetiminden, Lübnan'da birbirine düşman olan partileri müzakere masasında bir araya getirmesinin beklendiği ifade edildi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler