THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

"Ciddi Psikolojik Sorunları Var"

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
18-01-2011 18:08
#1
"Ciddi Psikolojik Sorunları Var"
CHP'li Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ı Sert Bir Dille Eleştirdi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a Türk Telekom Arena Stadında gösterilen tepkiyle ilgili yapılan açıklamaları değerlendirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ciddi psikolojik sorunları olduğunu öne süren Tekin, "Şiddet olmadığı sürece herkes özgürce kendisini ifade edebilir." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın ciddi bir sağduyuya ihtiyacı olduğunun savunan Tekin, Erdoğan'ın ciddi psikolojik sorunları olduğunu öne sürdü. Tekin, "Bu psikolojik sorunla kaynaklanan sorun sadece Seyrantepe değil, daha önce de heykelle ilgili siyasetçi üslubu olmayan bir üslup kullandı." dedi.

Seyrantepe'ye açılışa gelen taraftarların biletinin TOKİ tarafından alındığını ileri süren Tekin, "Şimdi burada oluşan bir reaksiyonu kameralarla, Galatasaray yönetimi, emniyetin, hiç kimsenin haddi değildir. Bu ülkede demokrasi varsa, bu ülkede özgürlük varsa herkes tepki gösterecektir. Sayın Başbakan'a da, bizlere de, yarın gelecek siyasetçiler de gösterecektir. Yani herkesi sicilleyeceksiniz, herkesi fişleyeceksiniz. Ee ne güzel, neresi burası? 12 Eylül'de demokrasi özgürlük diyecektiniz, ben böyle özgürlük hakkımı kullanmak istiyorum. Şiddet olmadığı sürece herkes özgürce kendisini ifade edebilir." şeklinde konuştu.

Tekin, Galatasaray yönetimine bu konuyla ilgili baskı yapıldığını iddia etti.

"TÜRKİYE'NİN KOŞULLARI EĞER BİR KOALİSYON GEREKTİRİYORSA..."

CHP Genel Başkana Yardımcısı Tekin, Seçim öncesi MHP ile koalisyon iddialarına da yanıt verdi. Tek başına iktidar olmak istediklerini belirten Tekin, Türkiye'nin koşulları eğer bir koalisyonu gerektiriyorsa, herkesle koalisyon yapabileceklerini söyledi. Seçim öncesi bir ittifakın söz konusu olmadığını vurgulayan Tekin, "Hiç kimseyle ittifakımız yok, tek başımıza iktidara yürüyoruz." şeklinde konuştu. "AK Parti buna dahil mi?"sorusuna Tekin, "CHP tek başına iktidar hedeflemiş bir siyasi parti. Ama yarın siyasetin bir realitesi de var, geçmiş dönemlere bakın, ne yapacağız? Koşullar, vatandaş böyle bir noktaya getirdiği zaman şartlar biz ülkeyi sahipsiz mi bırakacağız. Onu söylemek istedik. Yoksa kimseyle koalisyon yapmaya hevesli değiliz." yanıtını verdi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler