THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

"Protesto Olacağını Biliyordu"

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
19-01-2011 16:58
#1
"Protesto Olacağını Biliyordu"
Of Belediye Başkanı Oktay Saral, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında protestolar olabileceği duyumunun önceden alındığını ve iki gün önceden de Devlet Bakanı Faruk Özak tarafından bu bilginin Adnan Polat'a iletildiğini iddia etti.

Trabzon'da bazı ilçe ve belde belediye başkanları, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a yönelik yapılan tepkileri kınadı. Of İlçe Belediye Başkanı Oktay Saral, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, yapılan hizmetten dolayı tüm Galatasaray camiasının Başbakan Erdoğan ve TOKİ Başkanı Bayraktar'ı ayakta alkışlaması gerektiğini iddia etti.

Saral konuşmasında, TT Arena'nın açılışında protestolar olabileceği duyumunun önceden alındığını da öne sürdü. Açılıştan iki gün önce Ankara'da Devlet Bakanı Faruk Özak ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın da katıldığı bir toplantıda konuşulanlara bizzat şahit olduğunu ifade eden Saral, "Orada Faruk Özak, Adnan Polat'a böyle bir olayın olabileceği duyumunu aldıklarını, gerekli tedbirleri almalarını istedi. Sayın Polat da 'öyle bir şeyin mümkün olamayacağını, gerekli tedbirleri alacaklarını' ifade etti. Buna bizzat şahit oldum." dedi.

Buna rağmen yaşananların ortada olduğuna değinen Saral, "Belediye başkanları olarak, o hizmet karşısında ayakta alkışlanması gereken insanlara karşı yapılanları kınıyoruz." şeklinde konuştu. Demokratik çerçevede siyaset meydanlarında protestoların da olabileceğine dikkat çeken Saral, yapılan bir hizmet sonrası misafir olarak davet edilen bir mekanın ise protesto yeri olamayacağının altını çizdi.

Toplantıya katılan Bölümlü Belde Belediye Başkanı İsmail Mercan, Uğurlu Belde Belediye Başkanı İsmail Hikmet Yalçınkaya, Cumapazarı Belde Belediye Başkanı Ahmet Saral ve Eskipazar Belde Belediye Başkanı Mehmet Ayaz da açıklamaya destek verdi
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.





Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler