THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Gölcük'te Deprem

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
351
20-01-2011 14:05
#1
Gölcük'te Deprem
Tüm Marmara'yı sarsan 17 Ağustos 1999 Depremi'nin de merkes üssü olan Kocaeli'nin Gölcük ilçesi sabaha karşı saat 04.09'da 4.3 şiddetinde depremle sallandı. Depremin nedeniyle Gölcük'te birçok kişi evlerinden dışarı çıktı.

Kandilli Rasathanesi'nin tesbitlerine göre merkezi Gölcük'ün Değirmendere semti olduğu belirtilen 4.3 şiddetindeki depremin yüzeye de yakın olması binaları daha fazla salladı.

Aradan 11,5 yıl geçmesine rağmen 17 Ağustos 1999'da en büyük yıkımın meydana geldiği ve en çok can kaybı olan Gölcük'te, bir süre sonra bazı vatandaşlar evlerine dönerken, bazıları da korkudan evlerine giremedi. Kimisi arabasına binip şehir turu attı, kimisi ise arabasında yatmayı tercih etti.

Paniğe kapılıp şoka giren 10 kişi Gölcük Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vatandaşların bir kısmının sakinleştirilerek taburcu edildiği, bir kısmının ise tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

Sokakta sabahlayan vatandaşlar, bir süre evlerine girmeyi düşünmediklerini söyledi. Panik yapan bazı vatandaşlar hastanelere kaldırıldı.

Deprem Kocaeli'nin tamamnında ve Yalova'da da hissedildiği bidirildi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler