THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Sağlık Skandalı!

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
254
20-01-2011 14:06
#1
Sağlık Skandalı!
Karabük'te felç geçiren şeker hastası Himmet Çelik'in sol bacağında oluşan yara iyileşmedi. Önceki gün Karabük Şirinevler Devlet Hastanesi'ne yatırılan Himmet Çelik'in sol bacağının diz altından kesilmesine karar verildi. Bugün ameliyata alınan Himmet Çelik'in sağ bacağının diz altından kesildiğini gören yakınları şoke oldu. Himmet Çelik'in kızı Seçil Çelik hastane yönetimi ve savcılığa Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Şükrü Levent Uçar hakkında şikayette bulundu.

Seçil Çelik, babasının sol ayağında enfeksiyonlu bir yara olduğunu belirterek, "Doktor babamın sol bacağın diz altından kesilmesi gerektiğini söyledi. Biz de bunu kabul ettik ve buna dair imzamızı attık. Bugün ameliyattan saat 13.30 gibi çıktı. Asansöre bindik, odasına ***ürüyorduk babamı, üstündeki örtüyü açtığımda bacağındaki sargı bezinin hiç açılmadığını gördüm. Yanlış ayağın kesildiğini anladım. Babamın sargı bezi hiç açılmamış bile, nasıl sarıldıysa öyle çıkıldı ameliyattan. Doktor bize hiç de inandırıcı gelmeyen bir açıklama yaptı. O ayağın bir ay sonra bize problem oluşturabileceğini kendisinin ameliyat esnasında bacağın sargısını çözdüğünde o ayağın ameliyat edilmesinin gerektiğini gördüğünü, yaranın derine gittiğine dair bir açıklama yaptı. Ancak bizim ameliyata izin verdiğimiz ayak sol ayaktı. Babamın sağ ayağını telafisi olmayacak bir ihmal üzerine kesildi" dedi.

"BABAM SAĞLAM BACAĞINI DA KAYBEDECEK"

Babasının sağlam bacağının kesildiğini söyleyen Seçil Çelik, "Doktorumuz ameliyat esnasında sol ayağının bandajını açıp da baksaydı kesilmesi gereken ayağın hangisi olduğunu görecekti. Babamın hayatına mal olabilecek yarayı orada görüp sol ayağın kesilmesine karar verebilirdi. Ayrıca dosyasına bakılmamış. Nasıl olsa babam yatalak, yürüyemez, hakkını savunamaz bir adam nihayetinde. Bu ameliyat üstün körü yapılan bir ameliyattı. Babamın sağlam bacağını maalesef kaybettik. Şimdi babam iki bacağını da kaybedecek" diye konuştu.

"KASAP DÜKKANI İŞLETMİYORSUN, İNSANLA UĞRAŞIYORSUN"

Hastane yetkilileri ile görüştüğünü açıklayan Seçil Çelik, şöyle konuştu:

"Durumu hastane yetkililerine bildirdim ve dilekçemi vererek şikayette bulundum. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü'nden geldiler buraya. Onlara da şikayette bulundum. Babamın ameliyat esnasındaki dosyasını aldılar. Araştırma yapacaklarını söylediler. Kardeşim de savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Hakkımızı arıyoruz. İnsanla uğraşıyorsun, insanı tedavi ediyorsun, Orada kasap dükkanı işletmiyorsun. Geri dönülemez bir hata yapıldı. Sadece bir ihmal uğruna. Dosyaya bakmamış, ayağa bakmamış, kendi bildiğine karar vermiş bu ayak kesilsin diye ve kesmiş, benim iznim olmadan. Bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağım. Neyse cezası çeksin ve ödesin. Her hatanın bir suçun bedeli yok mu? Oda suç işledi hata yaptı. Cezasını çeksin."

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren ise konu hakkında, "Valiliğin bilgisi dahilinde Teftiş Kurulu Başkanlığı'ndan müfettiş talep edilmiş olup inceleme sonucunda konu ile ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir" dedi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler