THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Taksitle Böbrek Satmışlar

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
232
20-01-2011 14:13
#1
Taksitle Böbrek Satmışlar
11 İlde Böbrek Ticareti Yapıldığı İddiasıyla Başlatılan Soruşturma Kapsamında 33 Kişi Gözaltına Alındı.


Adana ile birlikte 11 ilde böbrek ticareti yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 33 kişi gözaltına alındı.
21 kişi polisteki ifadelerinin ardından serbest kalırken çete elebaşı 46 yaşındaki Osman K.'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi adli mercilere sevkedildi. Çetenin maddi durumu iyi olmayan ve böbrek nakli gereken hastalar için anlaştığı kişilerden aldığı böbrekleri taksitle de sattığı ortaya çıktı.

Adana ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 6 aydan bu yana sürdürülen istihbarat çalışmaları sonucu böbrek nakli gereken hastalara organ bulup sattıkları iddiasıyla 33 kişiyi Adana, Antalya, İstanbul, Batman, Ankara, Şırnak, Kocaaeli, Bursa, Mersin, Hatay ve Bingöl'de 46 ayrı noktaya düzenlenen baskınla yakaladı.

"Av mevsimi" kod adlı operasyon kapsamında, çete üyelerinin böbreğini satmak isteyen kişilerle temasa geçerek 10 ile 15 bin lira arasında satın aldığı, organı 20 ile 25 bin lira arasında hastalara naklettirdiği iddia ediliyor. Çete üyelerinin, sahte belgeler düzenleyip nakil yaptırdığı hastalardan bazılarına böbrek karşığılında taksitli satış yaptığı da ileri sürülüyor. Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan çete elebaşı Osman K. ile S.G., M.E.Ş., M.A., A.D., A.T., A.E., A.A., Ş.T., M.Ö., M.T., F.T., "organ ticareti yapmak ve aracılık etmek, çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak ve santecilik" suçlamasıyla adli mercilere sevkedildi. Gözaltına alınanlardan bazılarının ihtiyaç veya kredi borçlarını kapatmak için böbreklerini sattıklarını söyledikleri öğrenilirken böbrek satan bir karı kocanın da operasyon kapsamında gözaltına alındığı belirtildi. Polis, 7 hastaya Antalya, Ankara ve İstanbul'daki özel hastanelerde yapılan ameliyatları da mercek altına aldı
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler