THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Gazla Gelen İsyan!

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
250
20-01-2011 14:18
#1
Gazla Gelen İsyan!
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Naras Barajı'nın açılış törenin ardından gaetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin TürkiyeÆdeki 69 çevre kuruluşunun, 24 Ocak'ta Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun tasarısını protesto etmek için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) önünde eylem yapacağını hatırlatması üzerine Bakan Eroğlu, "Onlara şunu tavsiye ediyorum, zahmet edip önce bir kanunu okusunlar. Ben onların çoğunun kanunu okumadıklarını, bir takım gazlarla hareket ettiklerine inanıyorum. Kesinlikle" dedi.

Çevrecilerin protestosuna neden olacak kanunun adının Biyoloji Çeşitliliği ve Biyolojik Tabiatı Koruma Kanunu olduğunu belirten Bakan Eroğlu, "Biz sulak alanları koruyoruz, milli parkların sayısı yüzde 50 artmış, mesire alanları bini geçmiş, biz daha Saroz körfezini yeni korunan alan ilan ettik. Ben bunu anlamakta zorlanıyorum" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda olan tabiat varlıklarının Çevre ve Orman Bakanlığı'na geçmesiyle durumun asli sahibine alınmasından ibaret olduğunu belirten Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

"Bu tamamen tabiatı, biyolojik çeşitliliği AB standartlarında tasnif etmek, sınıflandırmak, korumak için yapılıyor. Bizim kurullarımız daha katı kurullardır. Mahalli biyolojik çeşitliliği koruma kurulları var. Merkezde bu kurullar var, bir de tabiatı biyolojik çeşitliliği koruma birim heyetleri var. 3 tane heyet var. Lütfen bu arkadaşlar insaf sahibi olsunlar. Başkalarının gazına gelmesinler, okusunlar önce, metni okusunlar. Türkçe biliyorlar diye düşünüyorum. Okumalarını tavsiye ediyorum. Böyle saçmalık olamaz. Şimdi korunuyor mu, tabii SİT'ler korunuyor mu? Korunduğunu mu sanıyorsunuz? Biz koruyacağız, Onu koruyacak biziz."

Kültür varlıklarının Kültür ve Turizm Bakanlığı kontrolünde olmasının doğal bir durum olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu, "Neden? Çünkü o işin ehilleri sanat tarihçileri, arkeologlar orada. Ama tabiat varlığı dediğimiz ormanlar, sulak alanlar, onları koruyacak olan biziz. Çünkü bütün uzmanlar bizde" şeklinde açıklamalarına devam etti.

DÜNYADA 13'ÜNCÜ BÜYÜK BAKANLIK

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın kapasite olarak dünyada ilk 13'e giren çok büyük bir bakanlık olduğunu ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, 2012 yılı sonunda 12'nci sıraya yükseleceklerini söyledi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma töreninin ardından partisinin Manavgat İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Kısa ziyaretin ardından Bakan Eroğlu, AK Parti Manavgat İlçe Örgütü Genişletilmiş İlçe Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı.

Burada konuşan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'nın hükümetin göz bebeği olduğunu söyledi. Türkiye'nin küresel bir güç haline geldiğini dile getiren Bakan Eroğlu, "Eskiden tarih, coğrafya ders kitaplarında Türkiye için üç tarafı denizlerle 4 tarafı düşmanlar çevrili derken, artık komşularıyla sıfır sorunu olan, vizeleri kaldıran ve kendi aralarındaki meseleleri bile çözmeye talip büyük bir Türkiye var" şeklinde konuşmasına devam etti.

Türkiye'nin koalisyon hükümetleri döneminde daima geriye gittiğini savunan Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerin Türkiye'nin geleceği için çok önemli olduğunu dile getirdi. Bakan Eroğlu, "Hepimize çok önemli vazife düşüyor. Seçimde hep birlikte gece gündüz çalışıp Başbakanımızın yüzünü ak edeceğiz. İnşallah Antalya'da destan yazacağız" şeklinde konuşmasını tamamladı. Eroğlu, konuşmasının ardından pariye katılanlara rozet taktı.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler