THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Yargıda CMK 102 Kaosu

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
21-01-2011 15:24
#1
Yargıda CMK 102 Kaosu
Tahliyelere "Dur" Kararı Yine Bozuldu.


Tutukluluk süresini belirleyen Ceza Muhakemesi Kanununun (CMK) 102. maddesinin 31 Aralık 2010 tarihinde yürürlüğe girmesi ile örgüt kurmak, örgüt üyesi olmak, adam öldürmek yağma ve silahla yaralama gibi suçlardan aynı dava kapsamında yargılanan Ali Kartal, Bestami Öcal, Ömer Öcal, Ejder Çetinkaya, Önder Çalım, Murat Genç, Osman Topuz, Ömer Çılgın, Mesut Askar ve Mehmet Gemicioğlu tahliye talebinde bulunmuştu.

Yaklaşık 9 yıldır tutuklu yargılanan 10 sanığın talebini reddeden mahkeme kararında, sanıkların aynı dava kapsamında birçok suçtan yargılandığını ve 5 yıllık sürenin her suç için değerlendirilmesi gerektiğini belirtmişti.

BİR ÜST MAHKEME TAHLİYE ETTİ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye talepleri reddedilen 10 sanıktan 5i bir üst mahkemeye itiraz etti. İtirazı değerlendiren İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ise, CMKnın 102. maddesi kapsamında sanıklar Osman Topuz, Bestami Öcal, Önder Çalım, Mesut Akar ve Ömer Çılgının tahliyelerine karar verdi.

Adana ACM'DA AYNI KARARI VERMİŞTİ

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi de 5 kişiyi öldürmekten yargılanan Ferhat ve Mehmet Calayır kardeşlerin tahliye taleplerini, her suç için tutuklukta geçmesi gereken azami sürenin ayrı ayrı gözetilmesi gerektiği, bu nedenle de azami süre olan 25 yılın aşılmadığı gerekçesiyle reddetmişti. 2003 yılından itibaren tutuklu yargılanan sanıklar, bir üst mahkemeye yaptıkları itiraz üzerine serbest bırakılmalarına karar verilmişti. (Doğan Haber Ajansı) 20.01.2011 16:21[2486896]
▪ Ayda 8 kilo verebilirsiniz!
▪ Bu parfümün yarattığı etkiye inanamayacaksınız!
Cmk 102'den Tahliye Talepleri Reddedilen Sanıkları Üst Mahkeme Serbest Bıraktı
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Tahliye Etmediği 5 Sanık, İtiraz Üzerine Bir Üst Mahkeme Tarafından Tahliye Edildi.
Jandarmadan "Çorba" Baskını
İstanbul'da Gece Kulüplerinde Uyuşturucu Satışı Yaptığı İleri Sürülen 7 Kişilik Uyuşturucu Çetesi Çökertildi.
Jandarmadan "Çorba" Baskını
İstanbul'da Gece Kulüplerinde Uyuşturucu Satışı Yaptığı İleri Sürülen 7 Kişilik Uyuşturucu Çetesi Çökertildi.
Erbek: Yargı Reformu Yapılmazsa Halk Adaleti Sokakta Arar
Adana Barosu Başkanı Aziz Erbek, Cmk 102 Kapsamında Gerçekleştirilen Tahliyelerin Mahkemelerde Farklı Şekilde Yorumlanmasını "Garabet" Olarak Değerlendirdi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler