THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

YÖK, 6 fakülteye dekan atadı

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.488
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
21-01-2011 16:39
#1
YÖK, 6 fakülteye dekan atadı
YÖK, 6 fakülteye dekan atadı


Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu'nun dünkü toplantısında 6 fakülteye dekan ataması yapıldı.
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamaya göre toplantıda Eğitim, Kadro, Mevzuat ve Vakıf Üniversiteleri Koordinasyon Komisyonları raporları görüşüldü. Erzincan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Muhammet Yıldırım, Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne Prof. Dr. Ayhan Çelik, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ne Prof. Dr. Mustafa Baloğlu, Fen Edebiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Hanifi Vural, Gebze YüksekTeknolojiEnstitüsü Teknoloji Fakültesi'ne Prof. Dr. Selim Sivrioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya ****lurji Fakültesi'ne Prof. Dr. Mustafa Bayram atandı.

İki vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen adaylarla ilgili olumlu görüş bildirilmesine karar verildi. Bu üniversiteler ve dekan adayları; Beykent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ne Prof. Dr. Hüseyin Cömert, Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi'ne Prof. Dr. Fahrettin Ömer Gökay olarak açıklandı.

Toplantıda ayrıca üç vakfın kurmak istediği üniversitelere ilişkin sunumlar izlendi ve olumlu görüşle Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirilmesine karar verildi. Bu vakıf ve üniversiteler ise şöyle:
-Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı: Türk Hava Kurumu Üniversitesi
-Koza İpek Eğitim Sağlık Hizmet Yardım Vakfı: Altın Koza Üniversitesi
-Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı (TİVAK) ileTürkiyeDevlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK): AnkaraBilge ÜniversitesiCİHAN

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler