THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

'Türkiye’de çarpık bir adalet sistemi var'

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.488
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
21-01-2011 16:39
#1
'Türkiye’de çarpık bir adalet sistemi var'
'Türkiye’de çarpık bir adalet sistemi var'


Tv8’de Ankara Temsilcisi Erkan Tan’ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent’ten programına bugün "AK Parti" Ankara Milletvekili, Doç. Dr. Zeynep Dağı konuk oldu ve gündemi değerlendirdi.21.01.2011,13:36:49Tv8’deAnkaraTemsilcisi Erkan Tan’ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent’ten programına bugünAK PartiAnkara Milletvekili, Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Doç. Dr. Zeynep Dağı konuk oldu ve gündemi değerlendirdi.

“TÜSİAD’da kaygıların konuşulması hakedilmeyen bir şey”

Dağı, TÜSİAD toplantısıyla alakalı: “Türkiye’de suni gündemler yaratılıp, derinleştirilmeye çalışılıyor. Ben TÜSİAD toplantısını üzülerek izledim. Böyle ciddi bir kriz döneminde, ekonomide çok büyük başarılara imza atmışsın,enflasyonve işsizlik konusunda dünyanın iyi durumda olan bir kaç ülkesinden birisin. Dünyada derin kriz yaşanıyor, bu krizi en hafif anlatan ülkelerden biri Türkiye. Biraz da başarıları söylemek lazım.Türkiyebu durumda olmasına rağmen, TÜSİAD’da kaygıların konuşulması hakedilmeyen bir şey. Başarıyı küçümsemek, sürdürülebilirliğini engeller.” açıklamalarında bulundu.

“İçki yasağı düzenlemesi, AB çerçevesinde yapılan yasal bir düzenlemedir”

AK Parti Millet Vekili Dağı: “Avrupa Birliği kapsamında çıkarılması gereken yasalar vardır. Biz de zaman zaman Avrupa’da zaman zaman Amerika’da yaşadık. Yaş itibariyle, orada da çok ciddi kısıtlamaların olduğunu görürsünüz. Batı toplumları bizim bildiğimizin aksine, bu konuda çok daha muhafazakardırlar. Dolayısıyla Avrupa Birliği çerçevesinde yapılan yasal düzenlemeyi sanki AK Parti’nin keyfi uygulamalarıymış gibi lanse etmek haksızlık. Çünkü Türkiye AB ile müzakere yapan bir ülke. Tabii, demokrasimizin kurumsallaştırılması bazılarımız için acıdır. Çok büyük bir çoğunluk, sokağa çıkıp halkla temasların sonucunda iktidara gelmektense kısa yoldan iktidara gelme çabası içinde oldu. Sokağa çıkmak, halkın gönlünü kazanmak, bunlar zahmetli işler. Halkla buluşmanızı sürdürülebilir kılmanız lazım. AK Parti de zaten bunu başarmıştır.” dedi.

“Türkiye’de çarpık bir adalet sistemi var”

Doç. Dr. Zeynep Dağı, Danıştay’ıntürbankararıyla ilgili: “Ya özgürlükçü bir bakışı öne çıkarırsınız, ya da özgürlüğü tırpanlayan bir bakışla konuları ele alırsınız. Türkiye’de çarpık bir adalet sistemi var. Bir bakıyorsunuz, 16 yıldır beklenen dava dosyaları var. Diğer taraftan jet hızıyla alınan kararlar da var. İnşallah kimseyi mağdur etmeden, adalet duygusunun zedelenmediği bir aşamaya taşınır Türkiye.”

“Türkiye’de her şey yıkıcı bir boyuttan ele alınıyor”

Dağı: “Eleştiri tabi ki olur. Ben özeleştiriyi de çok önemsiyorum. Kendinizi de sınamak gerekir. Bizim sıkıntımız şu, hiçbir şey yapıcı olmuyor, tamamen yıkıcı bir boyuttan ele alınıyor. Başbakan’ın ıslıklanması da böyle. Bir emek, bir destek var; fakat görmeyen gözler duymayan kulaklar söz konusu.” diye konuştu.


“Başbakan dünya çapında çalışıyor, uğraşıyor”

Bir seyirciden gelen ‘Başbakan ve vekilleri, padişahım çok yaşa diye bağırmamızı istiyorlar.’ mesajı üzerine Dağı şu açıklamaları yaptı: “Siz eğer padişahlığa soyunursanız, oturursunuz bir yerde. Başbakan ve ekibi sadece Türkiye çapında değil, dünya çapında çalışıyor, uğraşıyor. Bir şey eleştirilince sonsuz eleştiri alınır. Bir teşekküre gelince, yok canım neden söyleyeyim zaten işi bu denir. Oysa ki bir teşekkür kadar motivasyon artırıcı bir şey yok. Bazıları 1930’larda 40’larda yaşayıp bunu çağdaşlık zannederken., siz ciddi engellere rağmen kararlılığınızdan ve azminizden vazgeçmeden 2023 Türkiye’sini kurgulamaya çalışıyorsunuz. Destekleri de görmek lazım. Bunun olmaması çok üzücü.”

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler