THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Genç MÜSİAD, bilişim sınıfı açtı

ByZeyd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
5.488
Konular:
2777
Teşekkür (Etti):
725
Teşekkür (Aldı):
412
Ticaret:
(0) %
22-01-2011 11:28
#1
Genç MÜSİAD, bilişim sınıfı açtı
Genç MÜSİAD, bilişim sınıfı açtı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gençlik Kurulu, Mardin'in Savur ilçesine bağlı Sürgücü İlköğretim Okulu'na 'bilişim sınıfı' açtı

Bilgisayarlarla donatılan sınıfın açılış törenine Savur Kaymakamı Vehbi Bakır, MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Fatih Uysan, Sürgücü Belediye Başkanı Fikri Ökmen, Savur Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aslan, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kazım Aksoy ve MÜSİAD Gençlik Kurulu Sektör Kurulu Başkanı Serkan Aksoy katıldı.

Kamu kaynaklarının yerinde kullanılması gerektiğini belirten Savur Kaymakamı Bakır, Güneydoğu'nun eğitim düzeyini yükseltmek için bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu söyledi.

Hep sorunları konuştuklarını ifade eden Bakır, "Sorunları konuşurken çözüm üretmiyoruz. MÜSİAD bu örnek davranışı ile bilişim sorununa el atmıştır. Az da olsa katkıda bulunmuştur. Köylere, okullara yol yapmak ne kadar önemli ise, bundan sonrasını da önemsemek gerekir." dedi.
MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Fatih Uysan ise amaçlarının gençler arasında bilişim bilincini oluşturmak olduğunu belirtti. Uysan, "Gelecek nesillere güzel bir miras bırakmak istedik. Bilişime yönelik projeler artarak devam edecektir. Oluşturulan bilişim sınıfının Sürgücü halkı ve öğrencileri için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada başarılı olan öğrencileri İstanbul'da misafir etmek istiyoruz." dedi.
Kalkınmanın yolunun eğitim ve bilişimden geçtiğini belirten MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Köse, eğitime ve bilişime çok önem verdiklerini ifade etti.
Konuşmalardan sonra Savur Kaymakamı, MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Fatih Uysan'a plaket verdi.

CİHAN22.01.2011 10:28:46

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler