THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Böyle İdam Gerekçesi Görülmedi

RaxiD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
127.0.0.1
Mesajlar:
3.964
Konular:
685
Teşekkür (Etti):
775
Teşekkür (Aldı):
1701
Ticaret:
(0) %
0
245
01-02-2011 20:45
#1
Böyle İdam Gerekçesi Görülmedi
İran'da Kendisini Tanrı İlan Eden ve Tapanları Bulunan Bir Kişi İdam Edildi.

Yarı resmi Fars Haber Ajansı, kimliğini Abdul Reza Garabat olarak açıkladığı kişinin kendisini "Allah" olarak tanımlayıp Şiilerin 12.İmamı olan Hz. Mehdi ile irtibat içinde olduğunu iddia ettiğini duyurdu.

Ajans, "dinden çıkma ve fesat yapmaya teşvik etme" suçlamalarıyla yargılanan şahsın idama mahkum olduğunu ve geçen çarşamba asılarak infaz edildiğini bildirdi.


Haberde, söz konusu şahsın kedisini tanrı ve insanların yaratıcısı olarak tanıtıp, başta ülkenin güneybatısındaki Huzistan eyaletindeki Arap kökenli insanlar olmak üzere, halkı kandırarak çeşitli bahanelerle etrafında toplayabildiği kaydedildi. Sahte tanrının özellikle gençler arasında önemli ölçüde müridi olduğu ifade edildi.


Mashreghnews adlı hükümete yakın bir haber sitesi, sahte tanrı için idam edilmeden önce müritlerince yapılan doğum günü kutlamaları görüntülerini yayınlayarak, şahsın bazı Basra Körfezi ülkeleri arasında da etkili olduğunu ve önemli ölçüde başarı elde ettiğini belirtti. Mashreghnews, şahsı Seyit Ali Garabat olarak tanıttı.
loth Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler