THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Türkiye Donuyor

RaxiD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
127.0.0.1
Mesajlar:
3.964
Konular:
685
Teşekkür (Etti):
775
Teşekkür (Aldı):
1701
Ticaret:
(0) %
0
422
01-02-2011 20:46
#1
Türkiye Donuyor
Sıcaklar Ülke Genelinde 2 İla 4 Derece Azalacak.
Yaşlanma karşıtı Papaya meyvesi nedir?
Ankara Yağışlı hava yurdun büyük bölümünde etkisini sürdürüyor. Yağışların Karadeniz'de etkili olması bekleniyor. Sıcaklar ise ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu (İstanbul, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya), Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu (Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Yozgat, Sivas), Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri ile Eskişehir, Çankırı, Batman ve Siirt çevrelerinde yağış görülecek. Yağışların, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa, Siirt ve Batman çevrelerinde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.Hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak.


Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), ülkemizin doğu bölgelerinde kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Batı
Akdeniz'de kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-


Ülkenin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-


Rüzgarın; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Batı
Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-


Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:


İstanbul: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Sabah saatlerinde il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (6)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (1)


İZMİR: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Sabah saatlerinde il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (9)


Adana: Parçalı az bulutlu (13)

Antalya: Parçalı az bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. (15)

Samsun: Çok bulutlu ve karla karışık Yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı (6)

Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, il genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-4)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu ilçeleri yağmur ve karla karışık
Yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (7)

- BÖLGELERDE HAVA DURUMU-


Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu,
İstanbul, Yalova, Bilecik, Kocaeli ve Sakarya çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


AKDENİZ: Parçalı az bulutlu geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek.


İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (
Aksaray, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Kayseri, Sivas) ile Eskişehir ve Çankırı çevreleri kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu,
Batman ve Siirt ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçeleri yağmur ve karla karışık Yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde Gaziantep, Diyarbakır ve Batman çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
loth Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler