THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

''Öcalan yine devlet yetkilileriyle görüştü''

RaxiD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
127.0.0.1
Mesajlar:
3.964
Konular:
685
Teşekkür (Etti):
775
Teşekkür (Aldı):
1701
Ticaret:
(0) %
03-02-2011 00:04
#1
''Öcalan yine devlet yetkilileriyle görüştü''
Abdullah Öcalan ile görüşen DTK Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk açıklama yaptı. AHT


Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğini ve pek çok konu üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söyleyen Demokratik Toplum Kongresi Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Sorunun barışçıl ve demokratik çözümü konusunda yüklendiği misyonu devam ettirdiğini ifade etti. Bu konudaki çabasının sürdüğünü bir kez daha belirtti. Devletle yapılan görüşmeler boyutuyla da geçen hafta bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi ve aslında mart ayının sorunun nasıl bir seyir izleyeceği konusunda önemli bir ay olduğunu, kendisi kamuoyunun bilmesi gerektiğini belirtti'' şeklinde konuştu.

"BOŞ HAVUZDA YÜZMEM İSTENİYOR"

Tuğluk, ''Öcalan, özellikle mart ayındaki gelişmelerle sürecin bir barış, çözüm sürecine mi çevrileceği, dolayısıyla hazirana kadar belirlenen sürecin devam mı edeceği bir takım gelişmelerin yaşanmaması halinde çözümsüzlükte tıkanmama mı yaşanacak, bir anlamda bunların açığa çıkacak bir ay olacağını ifade etti. Şunu özellikle belirtme gereği duyuyorum. Kendisinin rolünü ve misyonunu oynaması açısından içinde su bulunmayan boş bir havuzda kendisinin yüzmesinin istendiğini belirterek, 'Rolümü ve misyonumu oynayabilmem için de havuza su doldurulması gerekir' dedi. Bir nevi bu çabasının ve rolünün kolaylaştırıcı bir rol olarak tanımlıyor. Bu rolü oynayabilmem için de koşullarının uygun hale getirilmesi gerektiğini belirtti" diye konuştu.

"KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİK YOK"

Bir gazetecinin "Koşullarının uygun hale getirilmesi ev hapsini de kapsıyor mu" şeklindeki soruya Tuğluk, "Direkt bu ifadeyi kullanmadı ama 'Bana bir misyon üstlenilmişse bu rolümü oynamak istiyorum ve bunun çabası içerisindeyim' dedi" şeklinde cevap verdi.

"ŞARTLARINDA BİR DEĞİŞİKLİK YOK''

''Öcalan'ın İmralı sürecini anlatan ve çatışmaların tırmandırılması konusuyla ilgili TSK'nın açıklamaları görüşüldü mü, değerlendirildi mi'' sorusuna Tuğluk, "Bu konulara girmedik" yanıtını verdi. ''Şartlarında bir değişiklik var mı? Televizyon verildi mi' sorusu üzerine de Tuğluk, "Şartlarında bir değişiklik yok. Televizyon verilmedi" dedi.

"KARAMSAR DEĞİL AMA KAYGILI"

Öcalan'ın son aylardaki açıklamalarında bir karamsarlık gözleniyordu. Görüşmelerinizde bir karamsarlık hissetiniz mi" şeklindeki soruya ise Tuğluk, "Karamsarlık görmedim ama kaygıları olduğunu söyleyebilirim. Kendisi açısından başlatılan bu sürece hükümet ve devlet cephesinden nasıl yanıt verileceği henüz belirsizliğini koruyor ama bunun zeminin de olduğunu söylüyor. 'Zemin için çözüm var ama bunu ne kadar değerlendirecekler? Mart ayı bu açıdan çok önemli' diye ifade etti'' dedi.
loth Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler