THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Yalova'da eski vali yargı kararıyla görevine geri döndü

RaxiD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
127.0.0.1
Mesajlar:
3.964
Konular:
685
Teşekkür (Etti):
775
Teşekkür (Aldı):
1704
Ticaret:
(0) %
0
287
03-02-2011 00:06
#1
"19 Mayıs törenleri kaldırılsın" diyen vali merkeze çekildi... AHT
Doç. Dr. Yusuf Erbay'ın yargı kararıyla yeniden valilik görevine getirilmesi nedeniyle şimdiki vali Dursun Ali Şahin görevinden ayrıldı. Dursun Ali Şahin, geçtiğimiz ay ocak ayında Ankara'da düzenlenen valiler toplantısında 19 Mayıs törenlerinin kaldırılması gerektiğini savunmuş ve ardından sözlerinin yanlış anlaşıldığını dile getirmişti. Yalova eski Valisi Yusuf Erbay'ın Danıştay'da açtığı, ''Göreve iade'' davasını kazanması sonrasında merkeze çekilen Yalova Valisi Dursun Ali Şahin düzenlenen uğurlama töreni ile Yalova'ya veda etti.Yalova'da 2003 yılında başladığı valilik görevinden iki kez alınan Doç. Dr.Yusuf Erbay'ın son olarak başlattığı yargı sürecinde yine 'görevine iade' kararı çıktı. Geçen 18 Ağustos tarihinde tek kişilik kararnameyle merkeze alınan Vali Erbay, bu gelişmenin ardından yargı yoluna başvurdu.
Uzun süredir görevine iade edilmek için uğraşan Erbay'ın Danıştay 5'nci Dairesi'nde görülen davada lehine karar verildi. Vali Erbay'ın görev iade edilmesinin ardından merkeze alınan Vali Dursun Ali Şahin görevinden ayrıldı. Vali Şahin için Yalova Valiliği önünde bir tören düzenlendi. Kurum müdürleri, belediye başkanları, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle vedalaşan Şahin, herkesle tokalaştı. Vali Yusuf Erbay da bugün saat 16.15'te Hükümet Konağı'na gelerek görev başladı. Vali Erbay, gazetecilerin soruları üzerine "Mahkeme kararını uygulamak için buradayım. Görevimin başındayım" dedi.

Geçen Ağustos ayında Yalova Valiliği görevine başlayan ve dün Merkeze alınan Dursun Ali Şahin, geçen ocak ayında İçişleri Bakanı'nın da katıldığı Ankara'da düzenlenen ''Valiler Toplantısı'nda'', 19 Mayıs törenlerinin kaldırılması gerektiğini dile getirmişti.
loth Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler