THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

'Meclis’i Kuşatamazlar'

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.541
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
03-02-2011 11:05
#1
'Meclis’i Kuşatamazlar'
Meclis'te görüşülen 'torba yasa'yı protesto etmek için DİSK öncülüğünde yola çıkan sendikalar, yarın Ankara'da buluşacak ve binlerce kişi Meclis etrafında canlı zincir oluşturacak.

İstanbul'dan, İzmir'den, Trabzon'dan, Diyarbakır'dan Ankara'ya doğru yapılan yürüyüş ve sonraısndaki eylemi düzenleyenlerin başında DİSK, Kesk, Mühendis Mimar Odaları ve Türk Tabipler Birliği gelirken, eylemin gerçekleşmesi kolay olmayacak gibi görünüyor.

Ankara Valiliği'nin yaptığı 'böyle bir eyleme kesinlikle izin verilmeyecek' duyurusunun ardından, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Beşir Atalay da konuştu.

Uyarıda bulunan Atalay, "Meclis çevresinde eylem yapılmasına kesinlikle izin vermeyiz. 'Meclis'i kuşatacağız' gibi ifadeler kullanılması hukuk dışı bir tutum. Türkiye hukuk devleti, hak aramanın yolları var.

Bu eylemler daha duyulduğu anda buralarda yaşayan, iş yapan esnafımız tedirgin oluyor. Biz bu insanların hakkını korumak durumundayız. Şunu kesin olarak ifade ediyorum, hukuksuz bir eyleme izin vermeyiz ve Meclis çevresine ulaşmaya, Meclis'e ulaşmaya, Meclis çevresinde eylem yapmaya kesinlikle müsaade etmeyiz

Hiçbir bildirim içinde olmadan 'Meclis'i kuşatacağız' gibi ileri ifadeler kullanıyorlar. Bu yanlış. Bu hukuk dışı bir tutum" şeklinde konuştu.

"MECLİS BİZİ DİNLEMİYOR"
"Derdimiz gerilim yaratmak değil" diyen DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de şöyle konuştu:

"Amacımız Türkiye'yi yeni bir bir gerginliğe sokmak değil ama bizi dinlemeyen bir Meclis var. İktidar parlamentodaki ağırlığını ortaya koyarak kaygılarımızı giderecek ciddi bir adım atmadı. Makyaj değişiklikler bizi tatmin etmiyor. Bu, geleceğimizi karartan bir düzenleme."
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler