THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kılıçdaroğlu: Biz olsak Mavi Marmara gidemezdi

DeMiOs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
izmir
Mesajlar:
88
Konular:
74
Teşekkür (Etti):
8
Teşekkür (Aldı):
29
Ticaret:
(0) %
03-02-2011 11:46
#1
Kılıçdaroğlu: Biz olsak Mavi Marmara gidemezdi


CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Biz o gemiye izin vermezdik. Mavi Marmara olayında pek çok yasadışı işlem var. İsrail buna izin verilmemesini söylediği halde hükümet buna rağmen izin vermiştir” dedi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diplomasi Muhabirleri Derneği (DMD) üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltı sırasında iç ve dış politika ile ilgili soruları cevaplandırdı.

BİZ OLSAK İZİN VERMEZDİK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mavi Marmara saldırısına ilişkin görüşünün sorulması üzerine, İsrail’den çok, Mavi Marmara yolcularını ve hükümeti suçladı.

‘’Tabi biz olsaydık (gemiye) izin vermezdik, böyle bir olaya izin vermezdik. Gazze’ye zaten yardım yapılıyor, Kızılay orada zaten. Eğer siz hükümet olarak gerçekten yardım yapmak istiyorsanız Kızılay’a her türlü desteği verebilirsiniz. Mavi Marmara olayında pek çok yasadışı işlem var. Gemi Türk bayraklı mı değil mi? Gidenler Türk mü değil mi? Gidenler nereye gidiyor? Bütün bunların tamamı sağlıklı sorgulanmadı. Siz nasıl izin veriyorsunuz? Yasadışı izin verildi. Orada 9 kişi yaşamını yitirdi. Bunun sorumluluğu izin veren hükümete aittir ama tam tersine yeteri kadar sorgulanmadı. Bir anlamda bazı çevreler hükümeti yine kahraman ilan ettiler. Bizim isteğimiz, bu ölümlere yol açan olay nedir? Hükümetin izin vermesi ile başladı bu olay. İsrail kesinlikle buna izin verilmemesini, tepki göstereceğini söylemiştir ama hükümet buna rağmen izin vermiştir. Hatta bazı AKP milletvekilleri son anda gemiye binmekten vazgeçmişlerdir, belki olay daha vahim bir sonuç doğuracaktı. Onların bakışı ile bizim bakışımız arasında ciddi fark var.’’

AK Parti hükümetinin dış politikada çok kötü yaptığı, keşke yapmasaydı dediğimiz olayların başında, aklıma Mavi Marmara geliyor. Bile bile bir olay nasıl sorun haline getirilir, içinden çıkılmaz hale getirilir, ilişkiler nasıl derin ve köklü yerinden sarsılır, bu olayda görüldü. Tam bir beceriksizlik.”

Kılıçdaroğlu, bu söylediklerinin İsrail’i tasvip etme anlamına gelmediğini de ifade etmekle yetindi.

HALK TV YAYINLAMADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun her hafta grup toplantısını canlı olarak veren Halk TV, bu haftaki CHP grubunu ilk kez vermedi. Gerekçe ise 6 aydır ödenmeyen maaşlar.
Gott des Krieges Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler