THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Sakın bu ankete katılmayın !

Agemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
01/2010
Mesajlar:
6.477
Konular:
4301
Teşekkür (Etti):
62
Teşekkür (Aldı):
668
Ticaret:
(0) %
0
287
03-02-2011 15:41
#1Dolandırıcılar her geçen gün yeni bir yöntemle vatandaşın karşısına çıkıyor. İşte son yöntemleri...

Sanal ortamda, telefonla, ilaçla, kapıdan satışla ve birçok bahanelerle dolandırıcılık yapılıyor. Bu işi kendine meslek edinen dolandırıcılar bugünlerde yeni bir yöntem geliştirip insanları ağlarına düşürerek dolandırıyor.

Gaziantep’te ayakkabıcı esnafı olan Mehmet Yorguner, başından geçen bir dolandırıcılık olayını şöyle aktarıyor: “Evinizin kapısına geliyorlar.
Önemli deterjan firmalarından birinin adını verip yeni ürünleri için anket yapmaya, anketi kabul edersiniz hediyenizin 3 kilogram deterjan olacağını söylüyor. Tüketici olarak size uzun sorulardan sonra yeni ürünün iki örneği olduğu söyleniyor. Yeni ürünün parfümünün iki değişik versiyonundan hangisini beğendiğinizi soruyorlar.
Sizin de bu konuda fikriniz alınacak. Test başlıyor, kutular açılıyor, siz de kokluyorsunuz ve tabii fenalaşıp bayılıyorsunuz. Çünkü size koklatılan ikinci koku uyuşturucudur ve bir güzel bayılıyorsunuz. Onlar da evinizi rahat rahat soyuyor.”

Dolandırıcılık konusunda insanların daha duyarlı ve dikkatli olmasını isteyen esnaf Yorguner, şu uyarıda bulunuyor: “Lütfen insanlar ev halkınızı ve tanıdıklarınızı önemle uyarın. Siz de unutmayın. Bu soygunculuk planı piyasaya yeni çıktı. Herkes eş, dost, arkadaş, akrabalarını uyarsın.”

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler