THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Kayık alabora oldu: 1 ölü,1 kayıp

Agemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
01/2010
Mesajlar:
6.477
Konular:
4301
Teşekkür (Etti):
62
Teşekkür (Aldı):
668
Ticaret:
(0) %
03-02-2011 15:44
#1
Kayık alabora oldu: 1 ölü,1 kayıpAydın'da yağmurlarla oluşan gölette ördek avlayan 3 kişiyi taşıyan kayık alabora oldu. Gölette kaybolan iki kişiden birinin cesedine ulaşıldı. Diğeri ise halen aranıyor.


Edinilen bilgiye göre; Ümit Tanyeri, Hüseyin Danacı ve Mahmut Duru adlı üç arkadaş, Söke ilçesine bağlı Akçakaya köyünde Büyük Menderes Nehrinin yükselmesiyle oluşan göletlerde avlanmak için sabah 07.00 sularında üç arkadaş ördek avlanmaya gitti.

Avlanan üç kişinin bindiği kayık, birden alabora oldu. Tekne sahibi Ümit Tanyeri, kendi imkanlarıyla sudan çıkmayı başardı. Saat 13.00 sularında karaya çıkmayı başardı. Yüzerek kurtulan Tanyeri Koçarlı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hüseyin Danacı ve Mahmut Duru kayboldu. Söke Kaymakamının izinli olması nedeni ile Germencik Kaymakamı Resul Çelik saat 15.00 sularında olay yerine gelmesi ile birlikte çalışmalar için İzmir AKUT'tan yardım istendi. O saate kadar ise köylülerin gölete açılmasına Jandarma tarafından başka bir boğulma vaakası olması tehlikesine karşın izin verilmedi.

Olay yerine ulaşan jandarma ekipleriyle saat 15.30 sularında kıyıdan arama çalışması yaptıklarını anlatan muhtar Hasan Baba, henüz kayıpları bulamadıklarını söyledi. Saat 15.40 sularında ise askeri bir helikopter havadan araştırma yapmaya başladı. Aydın'dan çağrılan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden bir ekibine akşam saatlerinde İzmir'den gelen Sivil Savunma ve Kurtarma ekibi bölgeye ulaştı.

Kayıp iki kişinin yakınları, suda aramalara geç başladığını belirterek tepki gösterdi. Hüseyin Danacı ve Mahmut Duru'nun eşlerinin kıyıda endişeli bekleyişi İzmir'den gelen ekiplerin Hüseyin Danacı'nın cesedine ulaşması haberinin karaya ulaşması ve cesedin karaya çıkarılması ile birlikte yasa dönüştü. Danacı'nın cenazesi savcının isteğiyle ambulansa konularak Söke Devlet Hastanesi morguna ***ürüldü. Ambulansa Danacının cesedinin taşınışı sırasında eşi ve kardeşi feryat etti.

ARAMALARA ARA VERİLDİ

Havanın kararması nedeniyle arama çalışmaları durduruldu. Söke Kaymakam Vekili Resul Çelik, İzmir ve Aydın'dan gelen sivil savunma ekiplerinin yarın sabahtan itibaren Mahmut Duru'yu aramak için yeniden çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

ARKADAŞLARININ BATTIĞI GÖRMÜŞ

Kazadan yaralı kurtulan Ümit Tanyeri'nin ise kaldırıldığı Koçarlı Devlet Hastanesi'nde ifadesinin alındı. Tanyeri olayı şöyle anlattığı öğrenildi; "Alobara olduktan sonra onları kayığın kenarına tutunmuş olarak gördüm. Bu sırada ben yüzmeye başladım. Bir süre öyle kaldılar. Ancak üzerlerindeki avcı kıyafetlerinin suyla ağırlaşmasıyla battıklarını gördüm. Olaydan hemen sonra saatlerce yüzdüm ve öğlen 13.00 sıralarında kıyıya çıkabildim. Karşılaştığım ilk kişinin cep telefonundan jandarma ve muhtara haber vermeyi başarabildim.''

Ttepkiler dolayısı ile Jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Diğer kayıp avcının aranmasına yarın sabah devam edilecek.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler