THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Gökçek'i Çok Kızdıracak

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
263
04-02-2011 12:43
#1
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bizim TV dizileri Arap dünyasında müthiş ilgi çekiyor. Niçin?

Arap halkları, Türklerin ne kadar güzel bir yaşam standardı yakaladığını düşünüyorlar. Bize öykünüyorlar. Ortadoğu halkları bize imreniyor, bizim yöneticilerimiz de Ortadoğu yöneticilerine imreniyor. Paradoks burada'' dedi. Kılıçdaroğlu, Gökçek'in twitter'daki gece mesaisine ise kabus gibi yorumunda bulundu!

Üniversitesinde, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ''CHP'de eksen kayması yaşandığı yönündeki iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, CHP'de eksen kaymasının söz konusu olmadığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, ''Eğer bir eksen kaymasından söz edilecekse yeni bir CHP var. Halka daha yakın, toplumun hiçbir kesimini ötekileştirmeyen, yoksulluğa, işsizliğe vurgu yapan, çözüm üretmeye çalışan bir CHP var. Etnik kimlik ve inanç ticaretini bir tarafa bırakarak, sosyal demokrasiyi anlatmaya çalışan bir CHP var'' dedi.
Buna karşın, ''iktidara yakın olan ve CHP'yi içine sindiremeyen bir medya grubunun'' Türkiye'nin sorunlarına yönelik dile getirdikleri çözüm önerilerini görmezden geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, bu medya grubu tarafından yakın zamanda, ''iktidarın dış politikasına not vermesinin'' istendiğini, 10 üzerinden 4 vermesine rağmen, ''Kılıçdaroğlu geçer not verdi'' dediklerini kaydetti.

"MEDYA PATRONLARINA İHALE YASAĞI"

Kılıçdaroğlu, medyaya yönelik şikayetleri ortadan kaldıracak çözüm önerilerinin de olduğuna işaret ederek, ''Biz, kamu ihale yasasını değiştirerek, medya patronlarının kamu ihalelerine girmelerini önleyeceğiz. Kamu ile medya patronun ilgisi, çıkar ilişkisi olmayacak. Tüm medya çalışanları sendikalı olacak. Muhabir, yazdığı haberin arkasında durabilecek. 'Benim arkamda sendika var' diyebilecek. O zaman medya halkın gözü kulağı olur. Besleme medya grubu, iktidarın verdiği ihalelerle beslenen medya grubu oluşmaz'' diye konuştu.
Medyanın eleştiri hakkı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Eleştiriden korkmayacağız, çekinmeyeceğiz, saygı duyacağız. Niye bizi eleştirdiniz diye dava açmayacağız. Beni de ağır eleştirdiler. Dava açmadım. Niye açayım? Madem ki ben bu ülkeyi yönetmeye adayım, o zaman ben eleştirileceğim. Acımasızca da eleştirilebiliriz. Eleştiriye saygımızın olması lazım. Ama iktidar bunu yapmıyor, en ufak şeyde davalar açıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

ARAP ÜLKELERİ VE TÜRKİYE

Kılıçdaroğlu, siyasi baskıyla ilgili bir başka soruya, baskıcı rejimlerin uzun süre ayakta kalamayacakları karşılığını verdi.
Tunus ve Mısır'da baskı ve yoksulluk nedeniyle yaşananlara işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Baskıcı rejimlerin uzun süre ayakta kalması zor. 21. yüzyılda dünyanın başka yerlerinde insanların nasıl yaşadığını görüyorsunuz. Bizim TV dizileri Arap dünyasında müthiş ilgi çekiyor. Niçin? Arap halkları, Türklerin ne kadar güzel bir yaşam standardı yakaladığını düşünüyorlar. Bize öykünüyorlar. 'Bizde de demokrasi olsa, bizde de kadınlar böyle olsa, bizde de özgürlük, kadın erkek eşitliği olsa, yoksulluk olmasa, özgürce düşüncelerimizi ifade edebilsek.' Bunlar görülüyor. Ortadoğu halkları bize imreniyor, bizim yöneticilerimiz de Ortadoğu yöneticilerine imreniyor. Paradoks burada'' diye konuştu.

Gökçek'E KABUS DEDİ

Bir başka öğrencinin, ''Toplumumuzda mazlum psikolojisi yaygın. Geceleri Twitter'da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yazışıyorum. Bazı sorulara kızıyor, telefonu vs. istiyor. Bakıyorum insanlar susuyor'' tespiti üzerine, Kılıçdaroğlu, ''Geceleri kabus görmek zorunda mısınız'' dedi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler