THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Perşembe Pazarı’nda Sıkıntı Yok

Tenacius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2010
Nereden:
Wants to be anywhere
Mesajlar:
3.540
Konular:
3262
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
168
Ticaret:
(0) %
0
214
05-02-2011 11:20
#1
Perşembe Pazarı’nda Sıkıntı Yok
Belediye başkanı Cengiz Ergün, perşembe pazarı'nın kurulacağı eski salı pazarı alanında incelemelerde bulundu. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener'in de katıldığı incelemeler sırasında daha önce yer sorunu yaşayan 86 esnafın da sorunu çözüldü.

Perşembe Pazarı'nın sokak aralarından kurtularak eski Salı Pazarı'nın bulunduğu alana taşınmasının ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün pazarın kurulacağı alanda inceleme yaptı. Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Bayram Laçalar, Azmi Açıkdil ile birlikte Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener'in de katıldığı incelemelerde yer sıkıntısı yaşayan 86 pazarcı esnafının da yeri belirlenmiş oldu.

Pazarın kurulduğu alanın yan kısmından geçen caddeyi de pazarcı esnafının hizmetine açacaklarını dile getiren Başkan Ergün, "Daha önce dağınık şekilde duran esnafı burada bir araya topladık. Artık pazara alışverişe gelen halkımız tuhafiyecileri bir yerde, sebzecileri bir yerde ve zücaciyecileri bir yerde bulacak. Bu uygulamanın pazarcı esnafımız içinde iyi olacağını düşünüyoruz.

Ayrıca daha önce 86 esnafımız pazarın buraya taşınmasıyla birlikte yer sorunu yaşıyordu. Bu nedenle pazarın kurulduğu alanın yan tarafında bulunan yolu da esnafımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Böylelikle yer sıkıntısı yaşayan esnafımız kalmayacak. Belki bir kaç hafta alışana kadar esnafımız ve halkımız sıkıntı yaşayabilir. Alışma sürecinin ardından her şeyin yerine oturacağına inanıyoruz. Manisa'mıza hayırlı olsun" dedi.
---------------------

Düşünmeden konuşmanın cezası,konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler