THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

pkk ya Bingöl'de agır darbe

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.366
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
0
251
24-12-2011 01:52
#1
Arrow
pkk ya Bingöl'de agır darbe


Bingöl il Jandarma Komutanlığı'nın yaptığı çalışmalar sonucu Bingöl ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 18 kişi gözaltına alındı.

Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Diyarbakır Dicle Görese dağı bölgesinde yürütülen operasyondan kaçan 2 terörist ve bunların araç ile kaçmasını sağlayan 1 kişi gözaltına alındı.

Yakalanan kişilerin üzerinde ve araç içerisinde yapılan arama sonucunda 2 adet Kaleşnikof tüfek, 9 adet bu silahlara ait şarjör, 270 adet kaleşnikof fişeği, 4 adet el bombası, 1 adet büyük telsiz, örgütsel döküman malzeme ve bir miktar Amerikan Doları ele geçirildi. Yakalanan teröristlerin kod isimlerinin Hamza ve Berhudan olduğu bunlardan birisinin örgütün telsiz sorumlusu olduğu kaydedildi.

Yapılan farklı bir operasyonda ise Bingöl Merkez, Karlıova, Adaklı ilçelerinde ve İstanbul ilinde 16 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bu operasyonlarda 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler örgütün sözde vergilendirme adı altında para toplama faaliyetinde aracılık edenler, PKK mensuplarına yiyecek ve araç temin edenler, yapılacak eylemler ve askeri birliklerin hareketlilikleri hakkında bilgi verenler, örgüte yardım ve yataklık yapanlar olduğu öğrenildi.

2 PKK'LI DAHA YAKALANDI

Bingöl'de Ilıcalar beldesine bağlı Yenibaşlar köyü ile Elmalı köyü kırsalında 2 PKK'lı daha yakalandı.

Bingöl'de Ilıcalar beldesine bağlı Yenibaşlar köyü ile Elmalı köyü kırsalında 2 PKK'lı daha yakalandı. Edinilen bilgiye göre, koruyucular tarafından Ilıcalar beldesine bağlı Yenibaşlar köyü ile Elmalı köyü kırsalından şehir merkezine sızmak isteyen 2 terörist yakalandı.

Silahsız oldukları öğrenilen teröristlerin sorgulanmak üzere İl Jandarma Komutanlığı'na ***ürüldüğü bildirildi.

BİNGÖL'DE 2011 YILI İÇERİSİNDE YAPILAN OPERASYONLAR

Öte yandan Bingöl genelinde 2011 yılında gerçekleştirilen operasyonlarda 17 terörist etkisiz hale getirilmiş, 12 terörist ise sağ olarak silahları ile birlikte yakalanmıştı. Yine aynı operasyonlar kapsamında terör örgütüne yardım ve yataklık yapan 33 kişi yakalandığı, 60 adet sığınak ve depo imha edildiği bildirildi.

Sığınaklarda yapılan aramalar ve icra edilen operasyonlar neticesinde, muhtelif cinste 26 silah, 17 adet Kaleşnikof tüfek, 1 adet BKC makineli tüfek, 1 adet G-3 piyade tüfeği, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 1 kannas keskin nişancı tüfeği, 4 adet av tüfeği, 5 adet tabanca, 1 adet RPG-7 roketatar, 21 adet el bombası, bin 8 adet muhtelif cinste mühimmat, patlayıcı madde yapımında kullanılan 1.6 kilogram plastik patlayıcı, 1.4 ton amonyum nitrat, 12 adet telsiz, 4 tona yakın yiyecek malzemesi, bol miktarda muhtelif örgütsel doküman ve malzeme ele geçirildi.

Ayrıca, Bingöl-Karlıova ilçesi kırsalında 14 Aralık 2011 tarihinde bir depo içerisinde ele geçirilen 1 Bixi makineli tüfeğin 30 Nisan 2010 tarihinde Tunceli Nazimiye Sarıyayla Jandarma Karakol Komtanlığı'na yapılan eylemde terör örgütü tarafından gasp edilen silah olduğu tespit edildi.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler