THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Erdoğan'ın Sarko'ya Tarih Dersi

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.371
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
24-12-2011 01:57
#1
Arrow
Erdoğan'ın Sarko'ya Tarih DersiBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Parlamento Birliği katkılarıyla İstanbul'da düzenlenen 'Müslüman Toplumlarda Değişim ve Kadının Rolü' konulu konferansta konuştu.

İşte Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları;

Dün Fransa'da bir yasa kabul edildi. Bunu söylemeyi görev telaki ediyorum. Fransa'ya yönelik tedbirlerimizi açıkladık.

Fransa'da 5 milyon Müslüman var. Fransa'da müslüman karşıtlığının ne boyutlara ulaştığını bu hareket ortaya koymuştur.

Sarkozy böyle Oyunlarla seçim kazanma endişesine düşmüştür.

Cezayir'de 1945'ten itibaren nüfusun %15'i acımasızca şehit edildi.
Cezayirliler fırınlarda toplu olarak yakıldı, katledildi. Fransa Cumhurbaşkanı bu soykırımı bilmiyorsa gitsin babasına sorsun. Eminim ki oğluna söyleyecek çok sözü vardır.


Sarkozy'nin Avrupa'daki soykırımdan kaçan dedesi Osmanlı'ya sığındı. 1492 yılından itibaren 15. yy'ın sonlarında binlerce musevi aile enhibisyondan kaçarken Osmanlı Devleti onlara kucak açtı. Bizim dedelerimiz. Bunu söylediğimizde rahatsız oluyorlar. Tarih bilmiyorsunuz onun için. Binlerce musevi Osmanlı'nın hoşgörüsüne sığındı. Yüzlerce yıl burada hayat sürdü. İspanya'dan kaçıp Osmanlı'ya sığınan museviler Selanik'e yerleştirildiler. Selanik Osmanlı idaresinden ayrıldıktan sonra göç etmek zorunda kalmışlardır.

Sarkozy Türkiye tarihinde soykırım bulamaz. Tarihimize bakarsa kendi ailesinin Türkyie'nin Türkler'in yardımından şefkatinden başka hiçbirşey göremez.

Kutsal Roma-Cermen İmparatoru Şarlken ile 24 Şubat 1525'te Kuzey İtalya'da yaptığı savaşta yenik düşen Fransa Kralı Fransuva'nın yardım istemesi üzerine Kanunî Sultan Süleymanın gönderdiği meşhur Fermanın metni:

"Ben ki sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren Allahın yeryüzündeki gölgesi Akdeniz'in ve Karadeniz'in ve Rumeli'nin ve Anadolu'nun ve Azerbaycanın ve Şamın ve Halep'in ve Mısırın ve Mekke ve Medine'nin ve Kudüsün ve bütün Arap diyarının ve Yemen'in ve nice memleketlerin sultanı ve padişahı Sultan Bayezid Han oğlu Sultan Selim Han oğlu Sultan Süleyman Hân'ım.

Sen ki Fransa vilayetinin Kralı Fransuva'sın.
Hükümdarların sığındığı kapıma elcinizle mektup gönderip, ülkenizi düşman istila edip, şu anda hapiste olduğunuzu bildirip, kurtuluşunuz konusunda bizden yardım talep ediyorsunuz.

Söylediğiniz her şey dünyayı idare eden tahtımızın ayaklarına arz olunmuştur. Her şeyden haberdar oldum. Yenilmek ve hapsolunmak hayret edilecek bir şey değildir. Gönlünüzü hoş tutup üzülmeyesiniz.

Böyle bir durumda atalarımız düşmanları mağlup etmek ve ülkeler fethetmek için seferden geri kalmamışlardır. Biz de atalarımızın yolundayız ve daima memleketler ve alınmaz kaleler fetheylemekteyiz. Gece gündüz daima atimiz eyerlenmiş ve kılıcımız belimizde kuşatılmıştır. Yüce Allah hayırlara bağışlasın. Allahın istediği ne ise olur. Bundan başka haberleri gönderdiğiniz adamınızdan öğrenesiniz. Böyle biliniz...

Selim'in oğlu Süleyman!"

Kendi tarihine de baksa bizim tarihimize de baksa Türkiye'nin yardımlarından başka hiç birşey göremeyecektir. Oy hırsıyla baktığı için görmesi gerkenleri görmekten aciz kalıyor.

Bu tutuma karşı bu ayrımcı islam karşıtı tutuma yönelik ilk tedbirlerimizi aldık. Bu tutum devam ettikçe biz de tedbirlerimizi kararlılıkla uygulayacağız.

Patlamento'nun içinde %10'un bile katılmadığı bir Meclis'te 10 kişinin oyuyla kabul edilmiş bir oylamayla böyle bir sonuç ortaya koyuyor. Yüreğiniz varsa tüm parlamentoyla girin oylayın. Bunu AB'de de bize aynı şekilde yaptı. Ne olursa olsun TÜrkyie AB ile ne kadar birlik olmak istiuyorsa AB'de Türkiye ile bir güç olmak istedikçe ortak bir güç oalcaktır. Aksi takdirde başarı söz konusu olmaz.

Biz dünya barışına katkı için bu adımı attık. Bunlarda ne yazıkki bu anlayış yok. Herşey daha güzel olacak. Türkiye bu güne kadar onlarla buraya gelmedi. Kadınıyla erkeğiyle buraya geldi. Aynı şekilde gücünü katlayarak bundan sonra da devam edecek.

Birlikte olalım islamafobia'ya karşı elele olalım. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik yaradandan ötürü sevmeye devam edeceğiz.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler