THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

pkk Hakkında Öyle Şeyler Söyledi Ki

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.371
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
25-12-2011 17:07
#1
Arrow
pkk Hakkında Öyle Şeyler Söyledi Ki


İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Dinsizliğin, namussuzluğun, ahlaksızlığın adresi bir teşkilat, benim Kürt kardeşimi sahte cuma namazlarıyla, sahte iftar sofralarıyla, ceplerine para koydurup sahte imamlarla, sahte siyasilerle kandırmaya çalışıyor." dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, terör örgütü PKK'nın, sinsice Kürt halkını kullanarak Türkiye'yi bölmeye çalıştığını söyledi. "Şer örgütü, benim Kürt kardeşimin üzerinden bu ülkeyi bölmek için yola çıkmış, iğrenç teşkilat." diyen Bakan Şahin, "Benim Kürt kardeşim merttir, şereflidir, onurludur. Dinine düşkündür, kıyafetine bile düşkündür. Dinsizliğin, namussuzluğun, ahlaksızlığın adresi bir teşkilat, benim Kürt kardeşimi sahte cuma namazlarıyla, sahte iftar sofralarıyla, ceplerine para koydurup sahte imamlarla, sahte siyasilerle kandırmaya çalışıyor." diye konuştu.

Bakan Şahin, Eskişehir'de milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can ile birlikte, AK Parti Tepebaşı Merkez İlçe Teşkilatı Kongresi'ne katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK'nın, Kürt halkını kullanarak Türkiye'yi bölmeye çalıştığını belirterek, "Şer örgütü, benim Kürt kardeşimin üzerinden bu ülkeyi bölmek için yola çıkmış iğrenç teşkilat. Ama benim Kürt kardeşim merttir, şereflidir, onurludur. Dinine düşkündür, kıyafetine bile düşkündür. Dinsizliğin, namussuzluğun, ahlaksızlığın adresi bir teşkilat benim Kürt kardeşimi sahte Cuma namazlarıyla, sahte iftar sofralarıyla, ceplerine para koydurup sahte imamlarla, sahte siyasilerle kandırmaya çalışıyor. Ama gerçekleri her yerde söylüyoruz. Dinsizliğin inançsızlığın her türlü belanın başı o şer örgütüdür." diye konuştu.

"KÜRT MESELESİ DEYİP, KÜRTLERİ KAÇIRIP, ÖLDÜRÜYORLAR"

Bunu sadece kendisinin değil, terör örgütü PKK itirafçılarının da söylediğini anlatan Bakan Şahin, şöyle devam etti: "İtirafçılar, (2.5 senede 3 defa banyo yaptırdılar. O derede soğuk suda kendimi deterjanla yıkadım. Domuz Eti yedirmek istediler, yemedim. Bir yandan dövüyorlardı. Aralarında her türlü gayri insani, gayri ahlaki cinsel ilişkiler var) diyor.

Evet, bunların ne aile hayatı var ne de bir şeyleri. Özellikle kandırılmış, korkutulmuş, aralarına ***ürdükleri benim Kürt kardeşlerimin kız çocuklarını kirleterek kullanıyorlar. Sonunda beline bomba bağlayıp şehirlere gönderiyorlar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü, Bingöl'ün Gevaş ilçesinde canlı bomba terörist bir kadın ve ona mani olmak isteyen Hatice Belgin'in durumu. İkisi de Kürt. Bu eğer bir meseleyse. Ama biz insanları Türk'e, Kürt'e, Laz'a, Çerkez'e göre ayırt etmiyoruz. İnsan olarak Türk milletinin onurlu birer ferdi olarak öyle görüyoruz. Ama onlar Kürt diyorlar öldürüyorlar. Korkutuyorlar, kandırıyorlar, kaçırıyorlar."

"PAÇAVRA GİBİ ANAYASA YAPMIŞLAR"

Terör örgütünün, Kürtleri kandırıp öldürmenin yanında başka şeylere de yeltendiğini vurgulayan Bakan Şahin, şöyle konuştu: "Sözüm ona paçavra gibi bir anayasa yapmışlar, anayasal bir sözleşme yapmışlar. Devlet olmayan devletmiş. Yargısı varmış, halk mahkemesi varmış, eğitim teşkilatı varmış. AK Parti'den de özenti yapmışlar. Kandıracaklar güya. Sen kurban ol AK Parti'nin siyaset akademisine. AK Parti'nin siyaset akademisinde Türk milletinin kendisi var. Gerçekler var. Türkiye var. Türkiye'nin birliği ve beraberliği anlatılıyor. Bölünmezliği anlatılıyor. Sen akademinde isyan nasıl yapılır, halk nasıl isyana teşvik edilir. Nasıl bölünür, nasıl kurşun atılır. Nasıl polise taş atılır ve ondan sonra izini kaybettirilir? Bu dersler veriliyor işte. Sözüm ona meclisi varmış, vergi toplayacakmış ve sözüm ona basın ayağı varmış. Gazetecilikte yapıyorlar, tutuklanıyorlar."

Terör örgütü PKK'nın, Türkiye ve Türk milletiyle iki türlü uğraştığını dile getiren Bakan Şahin, bunlardan birinin silahlı, diğerini de şehirde kalemli mücadele olduğunu kaydetti.

"BAHARLA BERABER HERKES ORAYA GİDECEK, NEYİN NE OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ"

Bakan Şahin, "Kalemleri var bunların. Bilerek veya bilmeyerek, birileri yazıyor, çiziyor. O kadar da şaşkın ve aptalca yazıyorlar ki. İçişleri Bakanı bu ülke için çırpınıyor. Milletin acısını duyuyor. Milletinin selameti için kendini ortaya koyuyor. Bu memleketi sana böldürtmem diyor. Sen kalkıyorsun ona yaptığı işe mücadeleye değil, polisiyle askeriyle birlikte düştüğü yollarda, oradaki terör savcılığına değil, konuştuğu cümlelerden bir kelime alarak sataşmaya çalışıyorsun. Kime hizmet ediyorsun kime ' Dağdaki, Kandil'deki kanlı dil orası. Ben bir zamanlar demiştim. (Sen şehirde oturup hani bir zamanlar boğazdan maviliklere bakarak, tepelerin yeşilliklerine bakarak çayını yudumlayarak yazı yazılmaz. Sen benimle gel Hakkari'ye, benimle gel Şemdinli'ye, benimle gel Şırnak'a ama şimdi artık az kaldı. Bu baharla beraber herkes oraya gidecek. Bu yazı yazanlar da gidecek. Korkanlar da gidecek, korkmayanlar zaten gidiyor. Hep beraber gideceğiz. ve bu sefer göreceğiz neyin ne olduğunu. Bir taraftan silahlı mücadele, diğer taraftan kalemli mücadeleyi veriyorlar. Bunun adına psikolojik harekât, kara propaganda deniyor." açıklamasını yaptı.

"KİMSE PKK İLE MÜCADELEDE FANTAZİ YAPMASIN"

PKK ile mücadele yapmanın devlet millet meselesi olduğunun altını çizen Bakan Şahin, bu konuda kimsenin fantezi yapmamasını istedi. "Kimse fantezi yapma hakkına sahip değildir." diyen Bakan Şahin, "Hiçbirimiz, ne AK Parti, ne de muhalefet. Bu devlet millet meselesidir. Bugün benim, bizim sorumluluğumuzda. Ama biz, bizden önceki büyüklerimizden aldığımız milli, manevi ve medeni düşünceyi taşımak, anlatmak ve bizden sonraki gençlerimize devretmek durumundayız. Onun için ben bugün konuştum. Korkmuyorum ama konuşmak durumundayım." diye konuştu.

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ PKK'LILARA "SEN BİZİM KARDEŞİMİZSİN GEL NE OLUR TESLİM OL" DİYE YALVARIYOR"

Son operasyonlara da değinen Bakan Şahin, güvenlik güçlerinin, bu sırada terör örgütü üyelerinin teslim olması için adeta yalvardığını anlattı.

"Biz önemli bir konu üzerinde mücadeleyi ***ürüyoruz. Sabırla ve insani olarak bu mücadeleyi ***ürüyoruz." ifadesini kullanan Bakan Şahin, şöyle konuştu: "5 Aralık'tan 23 Aralık'a, Cudi Dağı'nda benim kahraman arkadaşlarımın sürdürdüğü etap etap mücadeleyi hep birlikte izleyebildiğimiz kadarıyla izledik. Günlerce yalvarıyor benim askerim, subayım, (gel ne olur teslim ol) diye. (Devlet öldürmek istemez. Üşüyorsan gel parkamı üzerine atayım. Açsan ekmeğimi sana vereyim. Sen de bu ülkenin insanısın) diyor. Biz diyoruz ki (seni kandırdılar, korkuttular. Senin beynini yıkadılar, hayatını zehir ettiler. Gel sen de hayata dön, gel sen de yaşa. İnsanca yaşa. Günlerdir dil döktük, gece saat 2'de birisi teslim oldu. Bir kısmı da vuruş hareketi ediyorlar. ve bir kardeşimizi şehit etiler dün ve önceki gün. Birileri bir şey yapıyor, biz de yapıyoruz. Devlet yapar. Birileri zannediyor ki biz devlet olarak bakanlık olarak, Batman sulama kooparatifyle uğraşıyoruz. veya Şırnak'ta avcılar derneği kurmuşlar söz gelimi."

"SİLAHLA SİYASET OLMAZ"

PKK'nın siyaset yapmasını isteyenlere sert çıkan Bakan Şahin, "Birileri bunlar için (siyaset yapsınlar) diyor. Biz çok siyaset yapan gördük. Ama bunlar gibi kalaşnikoflu, M16'lı, Kanaslı, Biksili böylesine doğrusu yeni görüyoruz. Buna birileri diyor ki (Bırakın siyaset yapsınlar.) ya ben yanlış yapsam, yapmam ama siz müsaade eder misiniz' Siirt meydanında 16 Temmuz'da vatandaş (şehitler ölmez, vatan bölünmez) diye bağırdı bana. Bu bir emirdir, milletin talebidir. Şimdi bunun gereği yapılıyor." şeklinde konuştu
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler