THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Depremzedeler Yararına Fotoğraf Sergisi

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.366
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
0
177
28-12-2011 22:08
#1
Arrow
Depremzedeler Yararına Fotoğraf Sergisi
Van'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından Van halkının yaraları sarılmaya devam ediliyor.Van'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim'de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından Van halkının yaraları sarılmaya devam ediliyor.

Türkiye'nin birçok bölgesinden Van'daki depremde mağdur olan insanlara destek olunması amacıyla çeşitli yardımlar gönderilirken, Bursa'nın ilk fotoğraf kafesi olan Gren de deprem mağdurları için bir sergi açıldı.

İlhami Mısırlıoğlu'nun koordinatörlüğünde İstanbul ve İzmir'in ardından Bursa'da açılan sergide çekilen fotoğraflar Ercişli fotoğrafçıların objektifinden çıktı. Van Gölü ve çevresinin deprem öncesinde çekilmiş fotoğraflarından oluşan 'Erciş Van - Göl Diyarı' fotoğraf sergisi önce İstanbul'da bir tekstil atölyesinde, sonra da İzmir'de de sergilendi. Sergiden elde edilen gelir, depremde zarar gören sanatla ilgili kişi ve kurumlara bağışlanacak.

43 parçadan oluşan "Erciş Van - Göl Diyarı" Fotoğraf Sergisi'yle ilgili olarak konuşan Gren Kafe'nin sahibi Koray Türkay, Bursa'nın her zaman yardım sever bir yapısı olduğunu ifade etti.

Bursa'nın, sivil toplum ruhu yüksek bir kent olduğuna dikkat çeken Türkay, "Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç duyulduğu anda reaksiyon gösterebilen bir şehirde yaşıyoruz. Bu bağlamda bizler de fotoğrafçılar olarak Van'da yaşanan felakete duyarsız kalamazdık; gerçekleştirilen bu serginin amacına ulaşacağını düşünüyorum." diye konuştu.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler