THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Eski JİTEM Binası'nda İnsan Kemikleri

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.366
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
0
250
11-01-2012 23:46
#1
Arrow
Eski JİTEM Binası'nda İnsan Kemikleri


Diyarbakır'da bir dönem jandarmanın istihbarat merkezi olarak kullanılan binanın bahçesinde kafatası ve kemikler bulundu. Eski Merkez Kapalı Cezaevi yanı, bir dönem JİTEM'in de kullandığı yer olarak biliniyor. Cezaevi duvarı yakınlarında yapılan kazılarda 6 kişiye ait olduğu belirtilen kafatası ve çok sayıda kemiklere rastlandı.

Diyarbakır Hz. Süleyman Camii, eski cezaevi ile JİTEM'in bir dönem kullandığı Sur bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon yapılıyordu. İçkale bölgesinde yapılan çalışmalar esnasında insan kemiklerine rastlanması üzerine durum polise bildirildi. Olay yerini güvenlik çemberine alan polis, Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi vererek, kemikleri muhafaza altına aldı. Savcılığın emriyle 6 kafatası ile çok sayıda kemik parçası torbalara konuldu.

JİTEM'E AİT ESKİ BİR SORGU YERİ

Diyarbakır ve çevresinde işlenen faili meçhuller nedeniyle isminden sık sık söz edilen JİTEM merkezinin bulunduğu ve halk arasında 'Saray kapı' olarak bilinen bölgede bulunan kemiklerin, faili meçhul cinayetlerde kaybolan kişilere ait olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yetkililer, bulunan kemik parçalarının ne zamana ait olduğu konusunda bilgi sahibi olmadıklarını, yapılacak olan araştırmanın sonucunda bunun netleşeceğini söyledi.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler