THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Leyla Zana'nın Evine Baskın

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.366
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
0
251
13-01-2012 13:42
#1
Arrow
Leyla Zana'nın Evine Baskın


Terör örgütü Kck'ya yönelik ülke çapında büyük bir operasyon yapılıyor. İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Van, Şanlıurfa, Mersin ve Adana'da bir çok ilde çeşitli adreslerde arama yapılıyor.

Bdp il binaları, belediye başkanlıkları, İhd Haberleri'>İhd büroları, Eğitim Sen temsilcilikleri ve bazı ikametgahlarda, savcılığın talimatıyla arama yapılıyor. Polislerin gittiği adresler arasında, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın evleri de var.

Operasyonların, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine gerçekleştiği belirtiliyor. Daha önce yapılan operasyıonlarda ele geçirilen belgeler doğrultusunda, terör talimatlarının gönderildiği bazı bilgisayar İP'lerinin tespit edildiği ve bunların bulunduğu yerlere operasyon yapıldığı belirtiliyor.

BAŞBAKAN ERDOĞAN YARGIYI UYARMIŞTI

Başbakan Erdoğan Leyla Zana'nın 'Silah Kürdün sigortasıdır' sözleriyle ilgili AK parti grup toplantısında şunları söylemişti.

"Yargıya haber veriyorum, duyuruda bulunuyorum. Siz demek ki milletvekili elbisesini bunu için, bu ifadeleri kullanmak için giydiniz, öyle mi? 'Güvencemiz silahtır' diyor. O zaman bu çatının altına niye geldin? Burası demokratik parlamenter bir sistem, silahlı bir parlamenter sistem yok. O zaman buraya niye geldin, o zaman sen de dağa çıksaydın."
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler