THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Obama ile Suriye'yi Konuştu

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.371
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
14-01-2012 15:12
#1
Arrow
Obama ile Suriye'yi KonuştuBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Suriye halkının demokrasi konusundaki meşru taleplerinin desteklenmesi, Şam yönetiminin acımasız eylemlerinin kınanmasına devam edilmesi konusunda mutabık kalındı.

Erdoğan ve Obama, yeni yılın ilk görüşmesinde, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın güvenlik ve kalkınmasına ilişkin meselelere değindi. Irak'taki son gelişmelerin yanı sıra Irak halkına istikrar, demokrasi ve refah getirecek, kapsayıcı ve ortaklığa dayalı bir hükümeti desteklemeyi sürdürme hususunun ele alındığı telefon görüşmesinde, Türkiye ve ABD tarafından, Suriye halkının demokrasi konusundaki meşru taleplerinin desteklenmesi, Şam yönetiminin acımasız eylemlerinin kınanmasına devam edilmesi konusunda mutabık kalındı.

İki lider, İran'ın nükleer programını da ele alarak, İran'ın bu konuda uluslararası toplumla diyalogu sürdürmesi gerektiğini ifade ettiler. Başbakan Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da demokratikleşme sürecine ve ekonomik kalkınmaya katkıyı amaçlayan, verimli bir işbirliği için, ABD ve Türkiye'nin sürekli irtibat halinde olması konusunda da görüş birliğine vardı.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler