THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

AMK spor gazetesi çıktı

prototyqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Chicago İL
Mesajlar:
5.207
Konular:
2353
Teşekkür (Etti):
1716
Teşekkür (Aldı):
1494
Ticaret:
(0) %
0
494
13-06-2012 17:17
#1
Evet Yanlış duymadınız Amk Spor gazetesi çıktı


Günlerdir merakla beklenen spor gazetesi AMK, bugün yayın hayatına başladı. İsim seçimiyle çok tartışılan spor gazetesine medyada ağır eleştiriler getiriliyor.
Sözcü grubunun çıkardığı ve herkes tarafından bilinen küfürün kısaltılmış halinin (Açık Mert Korkusuz) isim olarak seçildiği gazeteyi Milliyet yazarı Mehveş Evin, köşesinde sert bir şekilde eleştirdi. Sosyal medyada "amk", "amq" kelimelerinin ne anlama geldiğini çocukların bile bildiğini belirten Evin, "Zorlama olması bir yana, çok aşağılık bir isim. Ayıptan geçtim, futboldaki holiganizm ve şiddetin artık en uç noktası. Nedir bu kadınların cinsel organıyla uğraşma hastalığı?" ifadelerini kullandı.

İşte o yazıdan ilgili bölüm:

SPOR BASINI BU KADAR MI DÜŞTÜ?

- Yeni bir “spor” gazetesi yayın hayatına başladı. Gerçi adının sporla hiçbir ilgisi yok: AMK. Evet, yanlış okumadınız. Herkesin bildiği “o küfürün” kısaltılmışı.
- Sosyal medyada “amk” veya “amq” diye yazınca bunun ne anlama geldiğini çocuklar bile biliyor. Reklamlar, tam bunun üzerine oturtulmuş.
- Zorlama olması bir yana, çok aşağılık bir isim. Ayıptan geçtim, futboldaki holiganizm ve şiddetin artık en uç noktası. Nedir bu kadınların cinsel organıyla uğraşma hastalığı?
- Sözcü grubu AMK’yı “açık, mert, korkusuz” olarak açıyor. Bu durumda “AMK Sözcü” denirse kimse alınmasın.


Öte yandan kürtaj konusunda 'Benim bedenim, benim kararım' diyerek kampanya başlatan kadınların, kadına en yapılan bu büyük hakaret karşısında nasıl bir tepki verecekleri merak konusu oldu.

[YOUTUBE]wNcGsX9i0Lk[/YOUTUBE]
---------------------
Konu ZagoR tarafından (14-06-2012 09:43 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Paylaşımlarda Resim ve Açıklama Olmalıdır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler