İPUCU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

MGK'dan öğretmenlere takdir

19-10-2012 21:59
#1
Turk38Bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
2.420
Teşekkür (Etti):
908
Teşekkür (Aldı):
1011
Konular:
714
Ticaret:
(0) %
MGK'dan öğretmenlere takdir
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılan toplantı, yaklaşık 4 saat sürdü.
Güncelleme:19 Ekim 2012 19:03
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında yapılan MGK toplantısının ardından yayımlanan bildiride,toplantıda terör, Suriye ve Irak'taki gelişmeler, Türkiye'nin çevresindeki kara, deniz ve hava faaliyetleri ile siber tehdit konusunun ele alındığı belirtildi.

“İlim irfan yuvası okulların hedef alındığı eylemlerBildiride, terör örgütünün halka ve okullara yönelik eylemlerinin ele alındığına işaret edilerek, şunlar kaydedildi:
“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden terör eylemleri ve bunlara karşı güvenlik güçlerimizin başarıyla yürüttüğü operasyonlar, alınan ve alınması gereken diğer tedbirler görüşülmüştür. Terör örgütünce son günlerde bölgenin kalkınmasına hizmet edecek yatırımlar ve ilim irfan yuvası okulların hedef alındığı eylemlerin, terörün karanlık emellerini bir kere daha ortaya koyduğu vurgulanmıştır. Bütün baskılara rağmen, yöre halkının çocuklarını okullara göndermeye devam etmesi ile öğretmenlerin canları pahasına okullarına, halkımızın da öğretmenlerine sahip çıkması takdirle karşılanmıştır.”

Suriye'deki gelişmeler

MGK bildirisinde, Suriye'deki gelişmelerin de toplantıda ele alındığı belirtilerek, “Suriye'deki gelişmelerin ülkemize yönelik etkileri etraflıca ele alınarak sınır güvenliğimizin sağlanmasına yönelik tedbirler gözden geçirilmiş, ulusal güvenliğimizi ve vatandaşlarımızın korunmasını en etkili bir şekilde sağlamak amacıyla uluslararası hukuk temelinde, bütün tedbirleri almak ve uygulamak konusundaki kararlılığımız bir kez daha ifade edilmiştir” denildi.
Suriye'deki gelişmelerin insani boyutu üzerinde de ağırlıklı olarak durulduğu vurgulanan bildiride, bu bağlamda halen Türkiye'deki kamplarda misafir edilen ve sayıları 100 bini aşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmaların gözden geçirildiğine işaret edildi.
Bildiride, başta terör unsurlarının Suriye'deki otorite boşluğunu istismar girişimleri olmak üzere, ülkedeki çatışma ortamından kaynaklanan her türlü tehdit ve bunlara karşı alınabilecek önlemlerin tüm boyutlarıyla görüşüldüğü belirtildi.

Türkiye-Irak ilişkileri

Toplantıda Irak'ta meydana gelen gelişmelerin ele alındığı ve Türkiye Irak ilişkilerinin mevcut durumu ve geleceğinin değerlendirildiği belirtilen bildiride, “Ayrıca bölgesel barış ve istikrar açısından büyük önem taşıyan Mısır ve Libya'daki siyasi dönüşüm süreci ayrıntılı olarak irdelenmiş, bu ülkelerin karşı karşıya bulunduğu sorunların aşılmasına yönelik sergilenebilecek dayanışmanın önemi üzerinde durulmuştur” ifadelerine yer verildi.Toplantıda Türkiye'nin çevresindeki kara, deniz ve hava faaliyetlerinin gözden geçirildiği vurgulanan bildiride, küresel düzeyde ciddi boyutlara ulaşan siber tehdit ve bu tehdidin ülke güvenliğine etkileri konusunun da masaya yatırıldığı kaydedildi.Bildiride, “Bu tür tehditlerin engellenmesi ve siber güvenliğimizin sağlanmasına yönelik ulusal düzeyde koordinasyon ve uluslararası düzeyde işbirliğinin gereklililiğine vurgu yapılmıştır” ifadeleri kulanıldı.
Kullanıcı İmzası
Bir Türk, cihana bedeldir.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Bir gülüşü var; sanırsın Şanlı TSK, Silopi ve Cizre'de "Ölürüm Türkiye'm" çaldırıyor.

1000 SİTE HACKED
Türkçüler Turancılar Kulübü


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı