THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Uçak istihbaratı ABD'den

Turk38Bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
2.417
Konular:
714
Teşekkür (Etti):
905
Teşekkür (Aldı):
1011
Ticaret:
(0) %
0
237
20-10-2012 23:59
#1
Uçak istihbaratı ABD'den
ABD'li yetkililer, Türkiye'ye indirilen Suriye uçağında mühimmat olduğu istihbaratını ABD'nin verdiğini açıkladı.
Güncelleme:20 Ekim 2012 16:18
Washington Post gazetesine konuşan ABD'li yetkililer, Moskova-Şam seferini yaparken Ankara'ya indirilen Suriye yolcu uçağında askeri mühimmat bulunduğuna dair bilginin kaynağının Amerikan istihbarat servisleri olduğunu açıkladı.

Suriye sınırında etkileri artarak yaşanan kriz, Türkiye ile ABD arasındaki istihbarat paylaşımının ve askeri istişarelerin artırılmasıyla sonuçlandı. ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post, Ankara ile Washington arasında bu iki alandaki paylaşımların son günlerde hissedilir oranda arttığını yazdı. Beyaz Saray kaynaklarının verdiği bilgilere dayandırılan haberde, bu yakınlaşmanın nedeninin "Suriye'deki iç ihtilafın bölgesel bir savaşa dönüşme olasılığı" olduğu belirtildi.


Bu doğrultudaki yoğun temaslara karşın, Türkiye-Suriye sınırında bugüne dek uçuşa yasak bölge oluşturulmadı. Ancak yine Beyaz Saray yetkililerinin verdiği bilgiye göre Amerikan Ordusu'yla Türk Ordusu, acil bir durum ortaya çıktığında uçuşa yasak bölge oluşturulacak olursa, hareket planının ne olacağına dair görüş alışverişinde bulunuyor. Bu işbirliği aynı zamanda, Suriye'nin olası kimyasal ve biyolojik silah depolarının zaptedilmesini hedefleyen "acil durum planı"nı da kapsıyor.

Washington Post ayrıca, 10 Ekim'de Esenboğa'ya indirilen Suriye Havayolları'na ait uçakta askeri mühimmat bulunduğuna ilişkin istihbaratın da Amerikan kaynaklı olduğunu yazdı.

Gazetenin bu iddiasının kaynağı ise ismi açıklanmayan ABD'li yetkililer.

ERDOĞAN, "ANLAYIŞINIZA BIRAKIYORUM" DEMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istihbaratın kimden alındığı sorusu üzerine, "İhbar noktasında takdir edersiniz ki bu tür kuruluşlar, bunlar açıklanmaz. Bunu da artık sizin anlayışınıza bırakıyorum" demişti.
---------------------
Bir Türk, cihana bedeldir.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Bir gülüşü var; sanırsın Şanlı TSK, Silopi ve Cizre'de "Ölürüm Türkiye'm" çaldırıyor.

1000 SİTE HACKED
Türkçüler Turancılar Kulübü

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler