THT DUYURU

chat
Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilge Köyü'nde yine olay çıktı

Turk38Bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
2.417
Konular:
714
Teşekkür (Etti):
905
Teşekkür (Aldı):
1011
Ticaret:
(0) %
0
296
23-10-2012 23:08
#1
Bilge Köyü'nde yine olay çıktı
Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde 44 kişinin öldürüldüğü katliamdan sonra köyü terk eden sanık yakınlarının köydeki arazi tespiti sırasında olay yaşandı.
Güncelleme:23 Ekim 2012 17:13
Köylülerin taş ve sopalarla saldırdığı 3 kadın yaralanırken jandarma köylüleri dağıtmak için havaya ateş açtı.Edinilen bilgiye göre, Bilge köyündeki katliamı gerçekleştiren kişilerin aileleri, ”Olaydan sonra köyü terk etmek zorunda kaldıkları için arazilerini kullanamadıklarını bu nedenle ev, bahçe ve arazilerinin devlet tarafından kamulaştırılması” talebiyle daha önce Mazıdağı Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Bunun üzerine mahkeme kararıyla keşif yapılırken, keşifteki eksikleri göstermek için başvurucular ve avukatları bu sabah köye gitti.

Köyü terk eden ailelerden 3 kadın ve avukatlarının katılımıyla başlayan çalışma, geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. Ancak açık arazideki keşif sırasında köyden çıkan kalabalık bir grup taş ve sopalarla bu kişilere saldırdı.

Olayda Pakize Çelebi, Nesrihan Çelebi ve Köçeri Çelebi atılan taşlarla yaralanırken avukat Özlem Demirbaş da tartaklandı. Jandarma keşfe katılan kişileri korumak için havaya ateş etti. Zırhlı araca alınan 3 kadın ve avukatları Şeyhan Karakolu’na ***ürülürken Pakize Çelebi hastaneye kaldırıldı.

Köyde gerginlik sürüyor.
---------------------
Bir Türk, cihana bedeldir.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Bir gülüşü var; sanırsın Şanlı TSK, Silopi ve Cizre'de "Ölürüm Türkiye'm" çaldırıyor.

1000 SİTE HACKED
Türkçüler Turancılar Kulübü

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler