THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

PKK Kuryesinden Şok İtiraf

Henry Chinaski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2008
Yaş:
32
Mesajlar:
2.814
Konular:
945
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
298
Ticaret:
(0) %
25-10-2012 23:34
#1
PKK Kuryesinden Şok İtiraf


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yakalanan Kck kuryesinin sözleri şoke etti. "Yüksekova'dan dağa 98 doğumlu iki çocuk gönderdim." diyen kuryenin anlattıkları örgütün gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kck bünyesinde dağa terörist çıkarmakla görevli kurye Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yakalandı. İtiraflarda bulunan PKK kuryesi anlattıklarıyla şaşırttı. İşte kuryenin itirafları:

"PARAYI VEREN EVE VEREMEYEN DAĞA"

Kandırılan çocuklar öncelikle şehir merkezlerinde bir evde tutuluyor.Örgüt aileleri arayıp pazarlığa tutuşuyor. Çocuğunu geri isteyen ailelerden 15 ile 20 bin Avro isteniyor. Parayı temin edip kuryeye ulaştıran ailelerin çocukları serbest bırakılıyor. Kuryenin söylediklerine göre son operasyonlarda örgüt çok ciddi kayıplar yaşadı.

Bu kayıpları gizlemeyi de parası olmayan ailelerin çocuklarını dağa göndererek yapıyor. Hem de 11 yaşındaki çocukları bile.

CENAZE ÜZERİNDEN PROPAGANDA

Kurye, "Dağdakiler kış üstlenmesinden önce daha çok elaman göndermemizi istediler. Bunları ise eğitmeden direk çatışma bölgelerine gönderiyorlar. Bölgede hala varız demek için." diyor.

Çatışmada öldürülen çocukların cenazeleri şehir merkezlerine ***ürülüp üzerinden propaganda yapılıyor. Kuryenin üzerinden çıkan dokümanlar da anlattıklarını teyit eden türden. El yazılı kağıtlarda, çocuklara ve ailelere ait bilgiler ve meblağlar yer alıyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler