THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Bakırköy Cezaevinde Yangın

Henry Chinaski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2008
Yaş:
32
Mesajlar:
2.814
Konular:
945
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
298
Ticaret:
(0) %
25-10-2012 23:41
#1
Bakırköy Cezaevinde Yangın


Dün cezaevlerinde açlık grevi yapan siyasi mahkumlara destek vermek için Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi önünde açlık grevi yapmak isteyen BDP'li bir gruba, polis izin vermemiş, göstericilerle polis arasında sert müdahaleler yaşanmıştı.

Türkiye'nin gündem maddelerinden biri haline gelen KCK tutuklularının bazı cezaevlerinde yaptığı açlık grevlerinde akşam saatlerinde adı geçen cezaevlerinden birinde hareketli saatler yaşandı.

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda yangın çıktı. Olayda can kaybı olmazken, ceza infaz kurumuna çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, tutukevindeki koğuşlardan birinde bir yatağın yandığı yönünde itfaiyeye ihbarda bulunuldu.

İhbar üzerine Bakırköy itfaiye grubuna bağlı 4 araç ile ambulanslar tutukevine yönlendirildi.

İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, dumandan etkilenen 4 kadın Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

BDP'Lİ TUNCEL'DEN AÇIKLAMA

Bu arada, tutukevinde açlık grevinde olanlara destek vermek amacıyla dışarıda bekleyen grupta yer alanlardan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisi buradayken itfaiye ve ambulansların tutukevine girdiğini söyledi.

Bilgi almak amacıyla içeriye girdiğini kaydeden Tuncel, "Çocuk koğuşunda bir durum olduğuna dair bilgi var ama net değil. Ambulansla yaralılar hastaneye taşındı" dedi.

Öte yandan, çevik kuvvet ekipleri tutukevinin önünde bekleyişlerini sürdürüyor.

"İKİ KADININ KAVGASI"

Olayla ilgili Adalet Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. 'Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amaçlı' denilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"25 Ekim 2012 günü saat 19.00 civarında, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde, birlikte kalan ve adli tutuklu iki kadın arasında çıkan kavga sonucu, küçük çaplı yangın çıkmış ve cezaevi çalışanları tarafından söndürülmüştür.

Kavgaya taraf olan iki kadın, tedbir amaçlı hastaneye ***ürülmüştür. İtfaiye aracı da, yangın ihbarı nedeniyle kuruma gelmiş ve yangın söndürüldüğü için geri dönmüştür..."

DEMİRTAŞ: GEÇ DE OLSA ANLAMLI

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Sincan cezaevi ziyaretiyle ilgili bir açıklama geldi.

Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi önünde yapılan basın açıklamasında, ''Adalet Bakanı dün Sincan Cezaevi'nde açlık grevi yapan bir grup arkadaşımızı ziyaret etti. Biz, bu ziyareti önemsediğimizi belirttik. Bu bir adımdır. Adalet Bakanının görevi, temsil ettiği makamın bir gereği olarak geç kalmış da olsa cezaevine yapmış olduğu ziyareti anlamlı buldum. Bu adımları hızlandırarak, çok daha fazla geç kalmadan adımları hızlandırarak arkadaşlarımızın meşru ve haklı taleplerine yanıt olabiliriz, çözüm bulabiliriz. Adalet Bakanı, eğer bu konuda gerçekten mesafe kat edilsin istiyorsa, BDP olarak destek olacağız'' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler