THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Bahçeli'den '29 Ekim' Uyarısı

Henry Chinaski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2008
Yaş:
32
Mesajlar:
2.814
Konular:
945
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
298
Ticaret:
(0) %
26-10-2012 18:02
#1
Bahçeli'den '29 Ekim' Uyarısı


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapılması planlanan yürüyüşle ilgili, ''Bazı sivil toplum kuruluşlarının Ortadoğu'daki bazı özentilere heveslenerek 'halk hareketi başlatıyoruz', 'halk yürüyüşü yapıyoruz' derken bir krize Türkiye'yi sokmaları ve bunu da bazı siyasi partilerin çok sıcak sahiplenmeleri doğru değildir'' dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA '29 EKİM' UYARISI

Bahçeli, genel başkan yardımcıları, parti yöneticileri, bazı milletvekilleri ve partililerle parti genel merkezinde bayramlaştı. Bahçeli, burada yaptığı açıklamada, Ankara Valiliği'nin, muhalefetin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapmayı planladığı yürüyüşe izin vermemesine ilişkin CHP'nin tepkisine değindi ve Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye istihbaratlarla yönetilen bir devlet değildir, demokrasi özgürlük var mı var. Anayasada ne yazıyor, oplantı yapma hakkı var her vatandaşın. İstihbarat geldi yasaklıyoruz. Böyle bir şey olabilir mi? Yasak geldiği için törenlerde değil halkın arasında olacağım. Resmi törenlerde olmak kolay, halkın arasında olmak zor. Ben CHP lideri olarak zoru seçiyorum. Bir bedeli olacaksa ödemeye hazırım." sözlerine tepki gösterdi: "Cumhuriyet yürüyüşü kriz yaratır" dedi.

Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlanmasının yıllardan beri yasalarla belirlendiğini ve bu anlamda bir gelenek oluştuğunu, bu geleneği daha iyiye doğru ***ürecek katkılarda bulunmak yerine bir krizin başlatılma sebebi haline getirilirse büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalınabileceğini söyledi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler