THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

chat
Seçenekler

Adana'da üniversitede arbede

Adanabelasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Adanalıyık g
Mesajlar:
1.181
Konular:
33
Teşekkür (Etti):
57
Teşekkür (Aldı):
129
Ticaret:
(0) %
03-11-2012 15:13
#1
Adana'da üniversitede arbede
Adana Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) düzenlenen ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in de katılacağı 'Kalkınmada Bölgesel Dinamikler Sempozyumu'nun yapılacağı amfiye alınmayan üniversite öğrencileri ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Sloganlar atan 2'si kız 4 öğrenci, onlarca güvenlik görevlisi tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu'nun (TÜRKONFED) organize ettiği ve dün ÇÜ Balcalı Kampusü'ndeki Mithat Özsan Amfisi'ndeki sempozyum nedeniyle polis ve özel güvenlik görevlileri geniş güvenlik önlemleri aldı. Davetliler, sempozyumun yapılacağı amfiye alınırken, bir grup üniversite öğrencisi de içeri girmek istedi. Bu sırada özel güvenlik görevlileri öğrencilerin amfiye girişine izin vermedi.

2'Sİ KIZ 4 ÖĞRENCİ SÜRÜKLENEREK DIŞARI ÇIKARILDI
Öğrenciler neden içeri alınmadıklarını sorup, kimin geleceğini dahi bilmediklerini söyleyip, beklemeye başladı. Özel güvenlik görevlileri de öğrencileri binadan dışarı çıkarmaya zorladı. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner ile TÜNKONFED Başkanı Süleyman Onatça'yı lobide gören öğrenciler, sloganlar atmaya başladı.

Öğrencilerin bağırması üzerine özel güvenlik görevlileri, müdahalede bulundu. 2'si kız 4 üniversite öğrencisi karga tulumba sürüklenerek binadan çıkarıldı. Binanın önünde bekleyen sivil plakalı minibüse bindirilmek istenen öğrenciler burada da direndi. Özel güvenlik görevlileri ile polisler, öğrencileri zorla minibüse bindirip, ***ürdü.

ÖĞRENCİLERE 169'AR LİRA PARA CEZASI KESİLDİ
Öğrenciler Emniyet Müdürlüğü'nde 3 saat gözaltında tutulup, Kabahatler Kanunu'na muhalefetten 169'ar lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Bu öğrenciler ve arkadaşları kent merkezindeki İnönü Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Hukuksuz bir şekilde gözaltına alındıklarını iddia eden üniversite öğrencileri, basın açıklamasının ardından slogan atarak dağıldı.
VİDEO İÇİN TIKLA


Alıştık artık böyle haberlere o değilde bu gençlerin derdi ney sonrra dayak yiyince polisi,güvenlikçileri suçluyorlar
---------------------
DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......

-----

İsteyene İstediği Kadar Sevgi , İsteyene İstediği Kadar Acı Veririz !
crazygenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Nereden:
aDaNa
Mesajlar:
999
Konular:
103
Teşekkür (Etti):
70
Teşekkür (Aldı):
115
Ticaret:
(0) %
15-12-2012 20:37
#2
burası turkiye her an hersey olabilir
--------------------- BAna tAkılL hAyAtın rEnklEnsin fAzlA tAkılmA gÖk kUşAğınA dÖnerSiN...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler