THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

50 bin asker sınırda

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
22-11-2007 19:57
#1
50 bin asker sınırda
Kuzey Irak sınırındaki Yüksekova'nın Dağlıca ile Şemdinli'nin Derecik bölgelerinde yaklaşık 50 bin asker elleri tetikte operasyon emri bekliyor. Tank, top, mühimmat ve kışlık sahra çadırlarının sevk edildiği bölge 'birinci derecede askeri alan' ilan edildi. Gazetecilerin giriş yapmasına izin verilmeyen bölgeye helikopterlerle komandolar taşınıyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) olası sınır ötesi operasyonu öncesinde Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde dün askeri hareketlilik dikkat çekti. Olası operasyonun kara harekatının başlatılacağı nokta olacağı ileri sürülen Yüksekova'nın Dağlıca ve Şemdinli'nin Derecik bölgelerine dün de asker sevkiyatı yapıldı. 'Birinci derecede askeri alan' ilan edilen bölgeye gazetecilerin giriş yapmasına izin verilmiyor. Tank, top, silah ve mühimmat yığınağı yapılan bölgeye konteynırlarla kışlık sahra çadırları, giyim ve gıda malzemeleri de nakledildi. Sadece Yüksekova ve Şemdinli bölgesine 50 binin üzerinde asker konuşlandırıldığı öğrenildi. Karadan asker sevkıyatının devam ettiği bölgelere helikopterlerle de komandolar taşınıyor.

Provakasyon uyarısı
Emniyet Genel Müdürlüğü, sınır bölgelerindeki illere bir genelge göndererek PKK'lıların ve yandaşlarının provakasyonlarda bulunabileceği uyarısı yaptı. Olası sınır ötesi operasyonu öncesinde il, ilçe ve beldelerde gereken önlemlerin alınmasının istendiği genelgede, PKK'nın misilleme yapmak amacıyla ülke ve bölge genelinde silahlı eylemlerde bulunabileceği vurgulandı. PKK yandaşlarının yasa dışı toplumsal gösterilerde bulunabileceği belirtilen genelgede, "Tüm bunlar gözönünde bulundurularak gerekli tedbirlerin alınması, istihbarat çalışmalarının titizlikle yapılması gerekmektedir" denildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler