Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal medya veya Sosyal Platformlar > Twitter

Twitter Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Terimleri Nelerdir ?

Twitter

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 25-10-2016   #1
  • Offline
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2015
Nereden
*:php?id()&
Mesajlar
Konular


  
Twitter Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Terimleri Nelerdir ?Bugün Size Sosyal Medya Araclarından biri olan ''TWİTTER'' Nedir ? Onu Detaylıca Anlatacagım ..Twitter, insanların ve resmi alanların , kamuların , kendileri ve etraflarında ne olup bitti ise haberlerini , fotoğraflarını , gündemlerini , amaçlarını , yapacakları işleri , kısa kısa mesajlar (Tweet) halinde atılıp paylaşılan bir Sosyal Medya Platformdur.. Twitter fikri ilk olaraktan 2006 senesinde ortaya atılarak çok kısa sürede popülerliği yakalayarak hayatlarımızın bir parçası olmuştur ...


Nasıl Kullanabilirim?

Twitter’a girmek için öncelikle bir e-posta adresine sahip olunması gerekiyor. E-posta adresi aldıgımız zaman bununla birlikte Twitter sayfasına gidip “Hemen Kaydol”u bulup butona tıklamanız gerekiyor Kaydolduktan sonra kendinize özgün düzgün bir kullanıcı adı seçeceğiz dikkatli olunmasında yarar var.

Twitter'a girişimizi yaptıktan hemen sonra takip etmek istediğimiz kişileri buluyor veya gündemi takip edin yazıyor. bu sayede sosyal etkileşimde bulunabiliyorsunuz. Bunların içinde bilmediğiniz bu yüzden bilmeniz gereken bazı terimler de bulunmaktadır. Yani bir tek Twitter girişi yapmakla işiniz bitmiyor, aynı zamanda Twitter kullanımına ve hesabınıza hakim olmalısınız.

Evet şimdi ise Twitter kullanırken hem duyacağınız hemde kullanacağınız kelimelere bakalım.

Twitter'da Kullanılan Terimler Nelerdir ?

Tweet nedir ? Kısa ve özgün yazılan mesajlara verilen genel isim Tweet'tir. Kısa , uzun , fotoğraf video , bilgi ayırt etmeksizin paylaşılan her bir mesaja tweet diyebiliriz. En çok duydugunuz kelime ise “tweet atmak” tabiridir yaygınca kullanılmaktadır.

Follower nedir ? Takipçi demektir. Followers bölümünde bulunan kişiler sizi takip eden kişilerdir..

Following nedir ? Takip ettiğiniz kişilerdir.

Retweet nedir ? (RT) Retweet, başka bir kullanıcı tarafından gönderilen bir tweet’i beğendiyseniz bu tweeti kendi hesabınızda atmaya retweet denir. Herhangi bir tweet’in yaygın hale getirilmesi için genelde kullanılır.

Mention nedir ? (@) Mention, başında “@” işareti kullanılarak gönderilen mesajlara verilen isimdir. Bir mesajda @ işareti kullanıldığında o mesaj yalnızca o kişi veya kişilere gönderilir.

DM nedir ? (Direkt Mesaj) Twitter üzerinden gizli mesaj gönderme işlemidir. Direk mesaj gönderebilmek için kişilerin bir birlerini takip etmesi gerekir.
Bu konuda geçenlerde Düzenleme geldi artık kişiler birbirlerini takip etmese bile dm atabileceklerdir

Hashtag nedir ? (Etiket) Twitter’da başına # işareti konularak yazılan sözcüklere denir. Tweet gönderilirken ana başlık gibi konumlanan “hashtag” kullanıcıların ilgilendiği konularda hızlı bilgi yayması ve mesajın doğru kitleye ulaşmasını sağlar.

TT nedir? (Trending Topic) Belli lokasyonlarda veya dünya çapında en çok hangi konuların konuşulduğunu gösteren, popüler konu başlıkları listesidir. Örneğin, gezi parkı olayları sırasında Türkiye yaklaşık 7 konu başlığıyla dünya listelerinde sıralamaya girmeyi başarmıştır.

Favorilere Ekleme (FAV) Twitter’da takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı ve aralarında beğendiğiniz tweetlerini retweet etmek yerine favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Twitter Hakkında Bilmedikleriniz Var mı Bakın Bakalım Bunları Biliyormuydunuz ?

Aylık 284 milyon aktif kullanıcısı var ve günde 500 milyon tweet atılıyor.
- Geçtiğimiz hafta, Çin topraklarında reklam ve satış erişimini büyütmek için faaliyet yapması yasaklansa da Hong Kong ofisini açtığını duyurdu.
- Kullanıcılarının %80’i mobil cihazlardan Twitter’ı kolaçan etmeyi ve tweet atmayı tercih ediyor.
- Gelirinin neredeyse %85’ini siteye gelen reklamlardan elde ediyor. 2013’te bu gelirin %65’ine yakını ise mobil cihazlar sağladı.
- Kullanıcıyı rahatsız edecek herhangi bir şey, kullanıcıların siteye olan ilgisini azaltacağından flash bannerlar şimdilik Twitter’ın reklam modeli olmayacak gibi duruyor. En azından Marketing Week muhabirlerinden Lara O'Reilly’nin açıklamaları bu yönde.
- Yakın zaman önce, tweet atmamıza yarayan “Neler oluyor?” kutusu profil bilgileri ile trend topic listesinin arasından, feed’in en üstüne taşındı. Bu radikal değişiklik büyük tepki alsa da internet kullanıcısı bu değişikliğe de alıştı.
- Ünlüler Twitter’ın tabiri caizse “asıl ekmek kapısı”. Birçok Twitter kullanıcısı, ünlü isimlerin hayatında neler olup bittiğini, hayranlık duydukları kişilerin ne düşündüğünü, ne hissettiğini öğrenmek için bu mecrayı kullanıyor.
- Ve son olarak Twitter 18 Kasım’da kendi bloğunda, 2006’dan beri, halka açık olarak atılan tüm tweetleri indekslediğini duyurdu. Twitter’ın uzun vadede hedefi, insanların bugüne kadar atılmış tüm tweetler içerisinde arama yapabilmesini sağlamak.

İzinsiz Kopyalanması Yasaktır .
Copyright Rootİng // THT
    

Konu ``AlsancaK tarafından (25-10-2016 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.