Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Sosyal medya veya Sosyal Platformlar > Twitter

Türkiye, Twitter'a en çok engelleme talebinde bulunan ülke oldu

Twitter

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 22-10-2017   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Feb 2015
Nereden
TURAN
Mesajlar
Konular


  
Arrow Türkiye, Twitter'a en çok engelleme talebinde bulunan ülke oldu

Twitter, 2016 yılının ikinci yarısında hükümetlerden gelen taleplerin yer aldığı güncel şeffaflık raporunu yayınladı. Elde edilen verilere bakılırsa Türkiye geçtiğimiz sene her türlü içerik engeli talebi konusunda listenin bir numarasında yer alıyor. Öyle ki genel tabloya baktığımızda tüm başvuruların yaklaşık yüzde 88'i Türkiye’den yapıldı.

Buna göre son 6 aylık dönemde ülkemizden Twitter’a toplam 3.076 engelleme talebinde bulunuldu. 2.232 başvuru hükümet organları, polis, diğer kurum ve kişilerden gelirken, geriye kalan 844 başvuru mahkeme kararıyla gerçekleştirildi. Listenin ikinci sırasında ise 33 mahkeme kararına sahip olan Brezilya yer alıyor. Başvurular sonucunda 290 hesap (toplam 8.417 hesap kapatma talebinde bulunuldu) ve 489 tweet erişime engellendi. Üstelik bazı gazeteci ve haber kurumlarına ait 15 tweet ve 14 profil kapatıldı. Fransa hesap kapatılma konusunda 334, Rusya 522, ABD 102, Almanya 236, Hindistan 97, Japonya 82 ve İngiltere 66 başvuruda bulundu.

Diğer taraftan Türkiye, Twitter’dan en çok kullanıcı bilgisi isteyen üçüncü ülke oldu. Öyle ki 1076 hesap sahibiyle ilgili bilgi edinmek için 493 başvuru yapılırken, sosyal ağın hiçbirinde bilgi paylaşımında bulunmadığı açıklandı. Amerika ise 5.618 bilgi talebinden yüzde 82'sine, Japonya 1.216 bilgi talebinden yüzde 64'üne cevap alabildi. Rapora göre 10'dan fazla başvuru yaparak hiçbir bilgi alamayan Türkiye dışındaki tek ülke Pakistan. Dilerseniz şeffaflık raporuna hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.