Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Undetected

Undetected Crypter, HEX kodlama ile ilgili konularCrypter ,Binder, Packer

Undetected

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-06-2017 22:23   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
.
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 121
Teşekkür (Aldı): 936


Crypter ,Binder, PackerCrypter ,Binder, PackerCrypterlar = encrypt ( Şifreleme ) Aracıdır.. Dosyayı Şifreleyerek Kaynak Dosyaları Koruma Altına Alır.

Anti Virüs Proğramlarına Yakalanan Virüslü Dosyanızı Saklayabilir Veya Projelerinizi Basit Bir Şekilde Editlenmeye Karşı Koruyabilirsiniz Malum İnternette Okadar Editçi Düzenbaz Gezerken Kesinlikle Lazım Oluyor.

Hack İşleri İle Uğraşanların Çok İşine Yarar Ama Bir Virüs Değildir Keylogger Değildir Trojan Değildir Stub Dosyası yakalanmayan Hex Offsetleri İçerir Anti Virüsler İleriki Zamanlarda Tanıyabilir.


Binderlar = Çoklu Seçeneklerde Dosyaları Bir Ayar Dosyası İle Beraber Simge Değiştirmek Dizin Değiştirmek Gibi Faliyetlerde Kullanabileceğiniz İşe Yarar Proğramlardır.

Çoklu Dosya Birleştirmelerinde Ayar Dosyası Olarak Ve Şifrelemek İçin Stub Dosyasını Kullanırlar Dosyaya Enjekte Ederek Stub Dosyasındaki Özelliklerle Beraber Birleştirilirler Ve Ortaya Tek Dosya Çıkarma Avantajımız Vardır.

Anti Virüs Proğramlarına Yakalanan Virüslü Dosyanızı Saklayabilir Simge Değiştirebilir Ve Şifreleme İşlemi Yapabilrisiniz Dosya Üzerinde.


Downloaderlar = Belirtilen bir ftp dizin üzerinden bir exe oluşturmamızı sağlar bu exe profesyonelce kodlanmış downloader proğramlarında gizli çalışmaktadır.

oluşturulan .exe dosyasında linkteki dosya çalışır keylogger trojan benzeri dosyalarınız var ise çalıştırır ve stub dosyası ile şifrelenir Stub dosyası Herzaman için ayar ve şifreleme dosyasıdır.

stub dosyası: Anti virüs proğramları tarafından yakalandığı zaman oluşturduğunuz .exe dosyası ise anti virüs proğramları tarafından yakalanır.Crypterlerin Beyin dosyasıdır.

Packerlar : Dosyamızı Paketleyip Şifreleyebileceğimiz Yazılımlardır Paketlendiği İçin Editlenmesi Zordur.. Unpack Yazılımları İle Unpacked Edilip Editlenebilir Ve İçeriği Görüntülenebilir.. Yine Stub Mantığı İle Çalışır..


Parivate , Special : Kişiye Özel Yapılan Yazılımlardır.. Kişiden Başkasına Namuslu Bir Programmer Asla Vermez Veya Satmaz... Bu Yüzden Sağlamdır ( Programmer a Göre Değişir ) Ve Yakalanması Veyahutta Buglanma Ömrü Daha Uzundur.


Public , Free : Ücretsiz Tanıdım Ve Reklam Amaçlı Yazılır Modifiye Edilir Ve Dağıtılır. Ömrü Kısadır Büyük İlgi Görür Fakat Ömrü Kısadır...

Detected : Antivirüs Yazılımları Tarafından Offsetleri Deşifre Edilmiş Ve Antivirüs Yazılımları Tarafından Kötü Niyetli Yazılım Olarak Algılanmış Dosyalardır..

Coder , Programmer , Yazılımcı : Programlama Bilgisi Gelişmiş Değişik Algoritmaları Ve Yazılım Dillerini Güzelce Kullanabilen Çalışkan Ve Hafızası İyi İnsanlardır..

Edit , Modifiye : Aslında Edit Ve Modifiye Arasında Farklar Vardır Editte Birşeyi Kişiye Veya Hizmet Ettiği Amaca Göre Tamamen Düzenler. Modifiyede İse Kısmen Değişiklikler Yapılır Ve Emek Sahibi Asla Yokedilmeye Çalışılmaz. Malesef Editçiler Daha Çok Crypter Binder Packer Nedir


Trojan , Remote Administration Tools ( R.A.T ) , Truva Atı : Uzaktan Yönetim Araçlarıdır. İp Sistemine Bağlı Çalışır Kişinin Ve Kurban ın İp leri Bir Noktaya Bağlanır Ve Kontrol Sağlanır.. İllegal Bir İştir ( Amaca Göre Değişir )..


Reverse Engineer , Cracker : Amaçları Yazılımları Geliştirmek , Kırmak Ve Genellikle İllegal İşler İçin Çalışan İnsanlardır..

Programlama Dilleri : Visual Basic , Delphi , C++ , C# , Python ( Aklıma Gelen Kullanımda Olan Güncel Yazılım Dilleri ) Kişiler Tarafından İstenilen Özellikler , Fonksiyonlar , Nesneler Ve İşlevler Eklenilerek Program Kodlanan Çalışma Ortamı Yazılımlarıdır...


Undetect , U.D , FUD : Detect dan Hatırlayacağınız Kelimenin Başına Un Eki Geitirilerek Anti Anlamı Verilen Sözcüktür.. Detected - Yakalanan , Keşfedilmiş - , Undetected - Yakalanmamış , Keşfedilmemiş - Anlamlarına Gelmektedir Kısaltılmışı U.D dur.. FUD : Full Undetected Kelimelerinin Kısaltılmasıdır.. Belli Bir Alan İçerisindeki - Online Virüs Analizi - Yapan Siteler Gibi Bir Alandaki Antivirüs Yazılımlarına Yakalanmayan Anlamına Gelir..___________________________________________

Bakıp görmeyenlerden, Konuşup dinlemeyenlerden, dokunup hissetmeyenlerden uzak durun...

26-06-2018 01:00
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

ninfaaruna Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau