THT DUYURU

chat
Undetected Crypter, HEX kodlama ile ilgili konular

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

FUD Nedir? Fud Crypter ve Fud Crypter Nasıl Yapılır?

Sprachlos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Nereden:
/etc/shadow
Mesajlar:
3.826
Konular:
213
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
619
Ticaret:
(0) %
3
18816
04-08-2017 01:22
#1
FUD (Full Undetected), normal şartlarda antivirüs yazılımları tarafından yakalanması gereken içerisinde zararlı kod parçacıkları barındıran dosyaların tümünün antivirüs yazılımları tarafından tanınmaması anlamına gelir. Keylogger ve Trojan gibi kimlik avı için kullanılan kötü niyetli yazılımları hazırlamak oldukça kolaydır ancak bu kötü niyetli yazılımların kullanıcılar tarafından açılması her zaman sanıldığı kadar kolay olmayabilir.İnternet tehditleri nedeniyle bilgisayar kullanıcılarının artık büyük bir kısmı bilgisayarında aktif bir koruma kalkanı (Firewall) kullanıyor. Bu dosyayı henüz kullanıcılar bilgisayarına indirirken antivirüs yazılımları bu zararlı yazılımları algılıyor ve kullanıcının bu yazılımı açmasını engellemek amacıyla karantinaya taşıyor veya disk üzerinden temizliyor. Zararlı yazılımlar FUD edildiklerindeyse antivirüs yazılımları bu zararlı yazılımları tanıyıp, algılayamıyorum. Kullanıcılar da antivirüs yazılımının uyarı vermiyor olması nedeniyle bu dosyaları açıyor ve bilgisayarlarına zararlı yazılımların müdahale etmesine şans tanıyorlar.


FUD Crypter

FUD Crypter veya Full Undetected Crypter, içerisinde zararlı yazılım barındıran dosyaları tersine mühendislik yöntemlerine kapatmak ve bu dosyaları antivirüsler tarafından tanınamaz hale getirmek için kullanılan otomatikleştirilen yazılımlardır. FUD Crypter’lar yardımıyla bir saldırgan istediği antivirüs yazılımını büyük ölçüde antivirüsler ve virüs taraması yapmaya yardımcı olan Online servislerden kaçırabilir.

FUD Crypter Nasıl Yapılır?Elinizde bulunan bir dosyayı antivirüsler tarafından tanınamaz hale getirmek istiyorsanız, bu işlem için kullanabileceğiniz birçok FUD Crypter yazılım bulunuyor. Özellikle kişisel kullanıcıların kendini geliştirmek amacıyla kullanabileceği CypherX’i kullanabilirler.

Daha profesyonel amaçlı bir FUD Crypter istiyorsanız ya kendinizin FUD Crypter tasarlamayı öğrenmesi yada ücretli olarak geliştirilen FUD Crypter yazılımlarından/yazılım paketlerinden herhangi birini satın almalısınız. Peki, FUD hale getirilen bir dosya ne kadar işe yarardır?

Kod:
FUD hale getirilen dosyalar yalnızca çok kısa bir süreliğine antivirüslerden kaçmayı başaracaktır. Bu nedenle kısa süre içerisinde hazırlanıp kullanılması gerekir.
Her FUD hale getirilen dosyalar tüm antivirüs yazılımları tarafından yakalanmayacak diye bir kaide yok. İstisnai olarak da olsa bazı antivirüsler kolayca FUD dosyalardaki zararlı yazılımları tanımlayabilirler.
FUD olarak hazırlanan dosyaların hiç biri profesyonel konularda kullanılmaya uygun değildir.
---------------------
Emekli Saldırı Timi Üyesi
MicroEz, RiperiNA, rynduse Teşekkür etti.
MicroEz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2018
Nereden:
Troya'dan
Mesajlar:
53
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
14
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
15-09-2018 23:44
#2
Eline sağlık, teşekkürler.
RiperiNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2018
Nereden:
Nothin
Mesajlar:
431
Konular:
114
Teşekkür (Etti):
78
Teşekkür (Aldı):
39
Ticaret:
(0) %
16-09-2018 01:48
#3
Eline sağlık bilgilendirici olmuş
VegetaSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2018
Mesajlar:
118
Konular:
47
Teşekkür (Etti):
35
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
16-09-2018 02:05
#4
CypherX’ virüssüz indirebileceğim bir yer varmı ve ücretlimi

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler