Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Eğitim
> Üniversite ve Bölümleri > Üniversite Tanıtımları

Üniversite Tanıtımları Üniversite Tanıtımları ,Kendi içlerinde haberler ve Duyuruları

Başarı Hikâyeleri-12 ( Hamallıktan nükleer elbiseye )

Üniversite Tanıtımları

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 06-01-2010   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2009
Mesajlar
Konular


  
Başarı Hikâyeleri-12 ( Hamallıktan nükleer elbiseye )Türk Silahlı Kuvvetleri'nin nükleer savaştan korunmak amacıyla açtığı elbise ihalesini, Ankara'da mutfak eşyaları satan ilkokul mezunu bir esnaf kazandı..
27 Mayıs 2007 Pazar 10:22


Yirminci yüzyılın en büyük tehditlerinden biri olan nükleer savaştan korunmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri için özel elbiseler dikildi. "Nükleer biyolojik kimyasal elbise" adı verilen bu kıyafetlerin üreticisi, ise Ankara'da mutfak eşyaları satan ilkokul mezunu bir esnaf.

5 ÜLKEDE ÜRETİLİYOR

Yıllar önce ekmeğini hamallık yaparak kazanan Ali Rıza Çelikay, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın açtığı nükleer biyolojik kimyasal elbise ihalesini kazandı. Dünyada sadece 5 ülkede üretilen bu elbiseleri Türkiye'de ilk kez Çelikay üretecek. 50 milyon Euro bedelle ihaleyi alan Çelikay, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na her yıl 14 bin 980, 10 yıl sonunda da 149 bin 800 mont, eldiven teslim edecek. Çelikay'ın elbiseleri IDEF Savunma Sanayi'nde de sergileniyor. İşte Ali Rıza Çelikay'ın yükselişinin hikâyesi:

1962 yılında Yozgat'tan Ankara'ya gelen Çelikay'ın ilk mesleği hamallık. "Hamallık yaptığım dönemlerde çok parasız günlerim oldu" diyen Çelikay, bir müddet sonra kazandığı üç beş kuruşu bir el arabasına yatırıp, mahalle aralarında bardak satmaya başlamış. Eli biraz para tutmaya başlayan Çelikay, ilk dükkânını 1974 yılında Samanpazarı'nda açmış. Burada öğleye kadar toptan mal satıyor, öğleden sonra da pazarlara çıkıyordum" diyen Çelikay, tam "işleri yoluna koydum" dediği anda dükkânda çıkan yangın bütün birikimini yok etmiş.

MERAKI SAYESİNDE

Daha sonra işlerini tekrar toparlayan Çelikay, nükleer biyolojik kimyasal elbise üretimine geçişinin öyküsünü ise şöyle anlatıyor: "Teknolojiye olan merakını iyi bilen bir arkadaşım, bu elbiseler için Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın ihale açtığını haber verdi. Hiç anlamadığım bir iş olduğu için bende merak uyandı. Kısa bir araştırma yaptıktan sonra TÜBİTAK'tan da destek alarak İzmit'te bir fabrika kurdum. Alanlarında başarılı olmuş kimya mühendisleri ve kimyagerleri işe aldım." Çelikay, ilk teslimatı 16 ay sonra Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na yapacak.

    


__________________


بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِارَّحِيم
"VATANIMIN HA EKMEĞİNİ YEMİŞİM; HA UĞRUNA KURŞUN!"

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.