Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Eğitim
> Üniversite ve Bölümleri > Üniversite Tanıtımları

Üniversite Tanıtımları Üniversite Tanıtımları ,Kendi içlerinde haberler ve Duyuruları


Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Üniversite Tanıtımları

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 21-07-2013 14:20   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2010
Nereden
Adıyaman
Mesajlar
Konular


  
Post Gebze Yüksek Teknoloji EnstitüsüÜniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1992

Telefon: +90 (262) 6538497 (pbx)

Faks: +90 (262) 6538490

Internet: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Resmi Web Sitesi

Adres: 101 41400 Çayırova Gebze/KOCAELİ

Öğrenim Dili: Türkçe ve İngilizce (%30)

Birimlerin Dağılımı: Mühendislik Fakültesi, Fen Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İşletme Fakültesi, Teknik Eğitim Fakültesi (Henüz Faaliyete Geçmemiştir.)

Barınma: Yurdu yok.

Burs: Üniversitenin bursu bulunmuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz, sayıca küçük fakat bilimsel yayın üretimi verimliliğinde yüksek performans gösteren ve teknoloji üretimine yönelik çağdaş projeleri başarı ile yürütebilen ve tamamlayabilen genç ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir. Enstitümüz 2000 yılından itibaren Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Matematik ve Fizik bölümlerinde lisans eğitimine başlamış bulunmaktadır. Lisans eğitimindeki başlıca amacımız öğrencilerimize yaratıcılıklarını kullanarak bilgi üretme yeteneği kazandırmak; araştıran, soran, sorgulayan girişimci bireyler yetiştirmektir"

Genel Bilgi: 1992 yılında 21 üniversite ile birlikte kurulan iki ileri teknoloji enstitüsünden biri olan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, klasik üniversitelerden farklı olarak öncelikle Türkiye Bilim ve Teknoloji Şurası'nda belirlenen alanlarda ileri teknoloji üretimine katkıda bulunacak bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapmak, bilim adamı yetiştirmek, civarında bulunan sanayi kuruluşlarının rehabilitasyonunu sağlamak, dünyadaki teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmek ve böylece yeni istihdam alanlarının yaratılacağı modern teknoloji ile ilgili projeleri yürütmek üzere kurulmuş bir ihtisas üniversitesidir.

Üniversitenin öğretim dili İngilizce destekli. bir yıl süreli zorunlu İngilizce programı uygulanıyor. İngilizce yeterlik sınavını başaranlar doğrudan birinci sınıfa alınıyor.Üniversitenin mühendislik ve fen fakülteleri Gebze Muallimköy'de bulunuyor. Ayrıca öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinlikleri için bilim kültür ve sanat kulübü, fotoğraf topluluğu, Türk sanat müziği korosu bulunuyor. Öğrencilerin spor yapabilmeleri için de Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün Çayırova Kampusu'nda açık spor tesisleri bulunuyor.
    
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.