Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Eğitim
> Üniversite ve Bölümleri > Üniversite Tanıtımları

Üniversite Tanıtımları Üniversite Tanıtımları ,Kendi içlerinde haberler ve Duyuruları
Sabancı Üniversitesi

Üniversite Tanıtımları

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 21-07-2013 14:25   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2010
Nereden
Adıyaman
Mesajlar
Konular


  
Post Sabancı ÜniversitesiÜniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1999

Telefon: 0 216 483 90 90

Faks: 0 216 483 90 73

Internet: Sabancı Üniversitesi

Adres: Sabancı Üniversitesi Orhanlı, Tuzla 34956 İstanbul

Öğrenim Dili: İngilizce

Yerleşim: İstanbul Tuzla?da 93 hektarlık alan üzerine kurulu bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 3 fakülte bulunuyor.

Beslenme: Kampüste 900 kişilik bir ana yemek salonu, özel yemek salonları ve iki cafe hizmet veriyor.

Teknoloji: Üniversitenin esnek ve kapsamlı bir bilgi teknolojisi altyapısı var. Bu sayede üniversite mensuplarının iç iletişimi, dış akademik dünya ile haberleşmeleri kolaylaşıyor. Tam zamanlı her öğrenciye dizüstü bilgisayar veriyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversiteye kayıt olan öğrencilerin hepsi mezuniyetlerine kadar özel sağlık sigortası kapsamına alınıyor. Ayrıca kampüste doktor, hemşire ve tam teşekküllü ambulans bulunuyor.

Spor tesisleri: Üniversitede kondisyon salonu, masa tenisi odası, gece ışıklandırması olan basketbol, voleybol ve futbol sahaları mevcut. Ayrıca çim zeminli futbol sahası yapım aşamasında.

Barınma: 2 ve 4 kişilik odalar halinde üniversitenin yurdu bulunuyor.

Burs:

Onur Bursu: Yıllık Öğrenim Ücretinin tamamından muafiyet ve 9 ay boyunca ayda 150 dolar karşılığı Türk Lirası nakit ödemeyi kapsıyor.

Başarı Bursu: Yıllık Öğrenim Ücretinin 2/3'ünden muafiyet sağlıyor.

Üstün Başarı Ödülü: Yeni teknoloji kullanım ücretinden (yıllık 300 dolar) muafiyet, Sabancı Üniversitesi'nin 4 kişilik yurtlarında kalma olanağı (yurtta kalmak istemeyen öğrencilere bunun yerine 9 ay boyunca ayda 50 doları karşılığı Türk Lira ödeme.

Üstün Başarı Ödülü'ne hak kazanabilmek için;

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, Y-ÖSS-SAY-0,8 sıralamasında ilk 200 öğrenci arasında olmak, veya Sanat ve Sosyal Bilimler Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, SÜ-EA sıralamasında ilk 50 öğrenci arasında olmak, veya Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programlarına Onur veya Başarı burslu olarak yerleşip, Y-ÖSS-EA-0,8 sıralamasında ilk 100 öğrenci arasında olmak, veya herhangi bir Onur veya Başarı burslu programa yerleşip, IB (International Baccalaurate) diploma notu 32 ve üzerinde olmak, veya herhangi bir Onur veya Başarı burslu programa yerleşip, ABITUR diploma notu 11 ve üzerinde olmak.

Genel Bilgi: Sabancı topluluğu 1994 yılında Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde üniversiteyi kurmaya karar verdi. Hedef ise, "Türkiye'de bir dünya üniversitesi yaratmak" oldu. Sabancı Üniversitesi Danışmanlık Grupları, öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini ortaya çıkartarak onların akademik, sosyal ve kültürel açılardan Sabancı Üniversitesi'ndeki yaşama uyum sağlamalarını kolaylaştırıyor. Danışmanlar, öğrencilerin üniversite topluluğuna katılmalarıyla başlayıp ileride kariyer sahibi olmalarına kadar uzanan toplumsallaşma sürecinde onlara yol gösteriyor. Sabancı Üniversitesi'nin iki veya çok taraflı olarak hazırlanan kapsamlı işbirliği programları bulunuyor. Bu programlar öğrenci öğretim üyesi değişimi, konferans düzenlenmesi gibi çeşitli aktiviteleri kapsıyor. Üniversitenin Amerika, Hollanda, İngiltere, İtalya, Japonya gibi yurtdışındaki pek çok üniversiteyle öğrenci ve öğretim üyesi değişim anlaşmaları bulunuyor. Sabancı Üniversitesi öğretime başladığı yıldan itibaren öğrencilerine dizüstü bilgisayar, yazılım ve desteğini içeren hizmet paketi sağlıyor. Öğrenciler tarafından oluşturulan 40 kulüp bulunuyor. Kampusde çok kapsamlı bir spor merkezi bulunuyor. Merkezde istenildiğinde iki antrenman sahasına dönüştürülebilen 1200 seyirci kapasiteli bir ana basketbol voleybol sahasının yanı sıra, üç adet squash kortu, bir aletli jimnastik, iki aerobik ve bir masa tenisi salonu yer alıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Türkiye'de üniversite öğrencilerinin çoğu üniversitenin sadece bir meslek edinme yönelik bir okul olduğunu sanıyor. Bizim öğrencilerimize baktığımız zaman ilk geldikleri günlerde biz onlara soruyoruz hangi diploma programını düşünüyorsunuz diye daha sonra ikinci yılın sonunda seçiyorlar şunu görüyoruz yüzde 40'ı farklı bir diploma programı seçiyorlar. Üniversitemiz öğrencileri daha önceden düşünmediği bir alana da ilgi duyabiliyor, onunla ilgili bir şeyler öğreniyor, kendini bu alanda geliştiriyor. Bizim üniversitemizin ilginç bir özelliği de toplumsal duyarlılık projeleri. Üniversitemizin bir amacı da sorun çözmeyi öğrenmek."
    
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.