Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Eğitim
> Üniversite ve Bölümleri > Üniversite Tanıtımları

Üniversite Tanıtımları Üniversite Tanıtımları ,Kendi içlerinde haberler ve Duyuruları
Tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesi

Üniversite Tanıtımları

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 21-07-2013 14:26   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2010
Nereden
Adıyaman
Mesajlar
Konular


  
Post Tobb ekonomi ve teknoloji üniversitesiÜniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 2003

Telefon: 0 312 292 40 00

Faks: 0 312 292 40 92

Internet: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Adres: Söğütözü Cad. No:43 Söğütözü / Ankara

Öğrenim Dili: Türkçe (İngilizce hazırlık zorunlu)

Barınma: Üniversite yurdu yapım aşamasında.

Ancak, burslu öğrencilerin yurt bedelinin belli bir miktarı karşılanıyor. Önümüzdeki yıllarda, tek kişilik odalar, tv, internet, sosyal alanların bulunduğu yurt binasının tamamlanması planlanıyor.

Burs: Burslu programlarda okuyan öğrencilere 9 ay süre ile 200 milyon lira katkı payı verilecek. ÖSS'de bütün puan türlerinden ilk 2000'e girenlere 300 milyon, ilk 4000'e girenlere 200 milyon, ilk 6000'e girenlere ise 100 milyon lira katkı payı 9 ay süre ile veriliyor. Ayrıca öğrencilere akademik başarı bursu da veriliyor.

Genel Bilgi: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi en genç üniversitemiz. 2004-2005 Akademik Yılı?nda, 270 öğrenci ile eğitim hayatına başlayan üniversite, Türkiye'nin bilgi toplumuna geçiş sürecinin hızlanmasına katkı sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla, farklı bir eğitim yönteminin yanında, araştırmacılar için geniş olanaklar hazırlanıyor. Üniversite, öğretim elemanlarının yüzde 80?inin genç araştırmacılardan oluşması yönünde prensip kararı aldı.

Üniversite ilk aşamada idari birimler ve eğitim birimleri, spor birimleri ve sosyal tesisler ile araştırma merkezlerini içeren üç adet ana binadan oluşacak. Bina toplam 33.000 metrekare kapalı alan, merkezi klima sistemine ve kablosuz internet hizmeti veren donanımı içeriyor. Bina içinde olimpik yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahaları, aletli jimnastik salonları, dinlenme ve beslenme alanları yer alıyor. Binaların tamamı 2005 bahar aylarında hizmete girecek.

Ortak eğitim

Üniversite öğrencilerini, güz ve bahar yarıyıllarının dışında, ayrı bir dönem gibi kendi alanlarındaki bir işletmeye 4 ay boyunca uygulamalı eğitime gönderecek. Öğrenciler, işletmelerde kayıtlı olarak fiilen çalışacaklar. Bu dönemin sonunda, oluşturulacak kurula rapor sunacaklar. Öğrenciler, böylece teorik eğitimlerinin yanında, gerçek anlamda pratik eğitimlerini almış, ?iş deneyimi? geçirmiş olacaklar. TOBB ETÜ, ?ortak eğitim? olarak adlandırılan bu sistemle, mezun olan her öğrencinin, en az 12 aylık bir ?iş deneyimi? olmasını sağlayacak.

Dizüstü bilgisayar

Üniversiteye 2004-2005 akademik yılında kayıt olan tüm öğrencilere dizüstü bilgisayar verildi. Gelecek yıllar için, bilgisayar laboratuarları yatırımlarıyla her öğrenciye bir bilgisayar düşecek eğitim altyapısı hazırlandı. Üniversite eğitim öğretim hayatına bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, makine, matematik, iktisat, işletme bölümleri ile başladı. 2005-2006 akademik yılı için yeni fakülte ve bölümler planlanıyor Öğrencilerin % 54?ü burslu. Eğitim için 9 laboratuvar kullanılıyor.


Rektörün Adaylara Mesajı: "TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, nitelikli ve genç öğretim kadrosu, katılımcı eğitim-öğretim anlayışı, girişimciler yetiştiren, sanayi ile işbirliğine ve uygulamaya önem veren, çağdaş bir işletme anlayışını benimseyen tutumuyla eğitim dünyasında hak ettiği yeri alacaktır. TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesi'nde güler yüzlü, katılımcı ve üretken bir çalışma ortamında sizlerle beraber olabilmek ümidiyle"
    
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.